1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Petek temizleme yapan tesisatçı petek temizliği yaparken neler yaptığını bilmek isteriz. Gereken özenin gösterilip gösterilmediğini müşteri hep merak eder ve sırf bu merakından, iş yapılırken ustanın başından ayrılmaz. Bu konuda hassasiyet göstermek gayet doğal, ancak şu nokta asla atlanmamalıdır. Petek temizliği hizmeti alacağınız tesisat firmasını doğru seçerseniz bu noktadan sonra ister ustanın başında durun, ister durmayın hiç bir iş aksamadan özenle yapılır. Eğer siz doğru petek temizleme firmasını seçmediyseniz, iş yapılırken ne kadar çaba sarf etseniz de nafile boşa giden çabadan öteye geçmez.

Petek Temizleme Yapan Tesisatçı | Uzmanlar Tesisat

Petek Temizleme Yapan Tesisatçı | Uzmanlar Tesisat

Bahsettiğim nokta çok önemli olup, hem paranızı hem çabanızı korumak için doğru yerden hizmet almalısınız. Bu hizmeti alırken doğru Petek temizleme yapan tesisatçı  seçimini yapmış olmanız gereklidir. Petek temizleme uygulamasını yapan firmada çalışan servis çalışanları tesisatçı olmalıdır. Eğer aksi olur ise peteklerde tesisat hata kaynaklı olduğunda çözüm üretilemeyecektir. Bu iş içinde farklı bir usta bulmak zorunda kalarak hem zaman kaybı hem para kaybı yaşarsınız.

Bu anlamda tek elden hizmet almanın verdiği rahatlıkta tesisat arızası da ortadan kalkacaktır. Petek temizliği için seçtiğiniz kişi/kurum doğru olursa etkili sonuç alırsınız.  Yanlış kişi/kurum seçtiğinizde sonuç maddi kayıp, yanında zaman kaybı da cabası olacaktır.

Petek Temizleme Yapan Tesisatçı – Neden Petek Temizliği Gereklidir ?

Petek temizliğini ilk yapanlar arsında olan tecrübeli ustalar ile tesisat ve peteklerde oluşan kirliliği ortadan kaldırarak tasarruflu ısınmanız sağlıyoruz. Petek ve kombi temizliği periyodik olarak yapılmaz ise tıkalı petekler ısıtmayacaktır.

Petekler neden kirlenir sorusunun en kısa cevabı, kalorifer tesisatı kapalı devre çalıştığından zaman ve kullanıma bağlı kirlenmektedir. Kombide ısıtılan su kalorifer tesisatı aracılığı ile peteklere gönderilir. Petekler vasıtası ile ortam ısıtılır. Peteklerden çıkış yapan su tekrar aynı yol ile kombiye gelip ısınıp geri döner. Kapalı devre dediğimiz bu sistemde hep aynı su döner. Hep aynı su döndüğü içindir ki, sudaki kireç etkisi, korozyon oluşumu ve suyun zamanla çamurlaşması ile peteklerdeki kirlilik oluşur.

Oluşan kirlilik petek kanalarında su sirkülasyonunu zora sokar. Sıcak su giremediği petek kanallarını ısıtamayacağından petek altları ısınmaz. Bu durum  kombinin sürekli çalışarak petekleri ısıtmaya çalışmasına ve fazla yakıt tüketilmesine neden olacaktır. Petekler neden kirlenir sorusunun ve kirliliğinin bize yansıması ne olur’un cevabını umarım bulmuşunuzdur. Kışı sıcak geçirmek için petek tesisatı yıkama, makineyle petek temizliği, kalorifer tesisat temizliğini firmalardan randevu alıp yaptırın.

Doğru Petek Temizliği Firmasını Nasıl Seçeceksiniz?

Petek temizliği hizmeti için araştırma yaptığınızda google de ilk çıkan sıralardaki firmaları göreceksiniz. Reklam yolu ile çıkanlar ve organik ölçümlerle çıkanlar. Hangisini tıklarsanız tıklayın petek temizliği ile ilgili hizmet alacağınız firmanın mutlaka cihazla bu hizmeti sunması gereklidir. 

Cihazla petek temizleme yapan tesisatçı firmanın hangi ilacı kullandığını bu ilacın tesisata zarar verip vermediğini mutlaka sorun. Döküm petek olması halinde fiyat farkı var mı, döküm petekler nasıl temizleniyor. Alüminyum petek olduğunda fiyat ve alüminyum peteklerin sökülerek mi yoksa petekler sökülmeden mi temizlendiğini sorun.

Panel petek dediğimiz üstü ızgaralı peteklerin temizliği ile alüminyum petek ve döküm petek temizliği fiyat farklılıkları var mıdır ? Fiyat farklılığı varsa bu farklılığa neden olan temel etkenler nelerdir ? Telefon edip bilgi almak istediğinizde detaylı bilgi veren firmadan hizmet almak faydalı olacaktır. Kişi sorulan sorulara cevap vermekte zorlanıyorsa buna hizmeti etkileyici unsur diye bakılabilir. Firma işinin ehli ise telefona bakacak kişide Petek temizleme yapan tesisatçı  kadar uzman olacaktır.

Petek Toz Temizleme Nedir?

Sizin için birde sağlık açısından önem teşkil eden petek dışı toz temizliğinden bahsetmek istiyorum. Her yıl üzerinde durduğumuz peteklerin ısı kaybına neden olan iç kirliliği giderdiğimiz bu uygulama yapılır. Fakat atladığımız petek toz temizliği sağlık açısından çok gerekli bir uygulamadır. Peteklere üst tarafından bir bakalım içlerinin ne kadarda toz yumaklarıyla dolduğunu ve pislendiğini göreceğiz. Petekler ısındığında ısınan hava ile beraber toz zerrecikleri havalanarak solunum yolu ile bizleri hasta eder. Özellikle evde çocuk ve yaşlı varsa çok daha gerekli bir uygulama halini almaktadır.

Petek temizleme yapan tesisatçı için doğru firmayı seçtiyseniz  bu uygulama ile umduğunuz faydayı bulacaksınız.