• Hizmet Saatlerimiz08:30 - 20:00
  • Sabit Numaramız(0212) 446 00 55
  • Mobil Numaramız(0535) 338 12 53
  • Whatsapp Numaramız(0533) 653 93 05

Kombi sürekli su eksiltiyor

Kombi sürekli su eksiltiyor

Kombi sürekli su eksiltiyor – Kalorifer tesisatında su kaçağı olduğunda kombi su eksiltir ve arıza verir

Su kaçağı olduğunda sorun temiz su tesisatında mı, pis su tesisatında mı yoksa kalorifer tesisatında mı ? Kombi sürekli su eksiltiyor ise su kaçağının ana nedeni kalorifer tesisatındaki kaçaktır. Kalorifer tesisatında kaçak olduğunda kombi su basıncı sürekli düşer ve bir süre sonra kombi arıza verir. Kombi arıza vermesi ile sistem pasif hale geçer ve çalışmaz. Kombi su göstergesi 1,5-2 bar arasında olmalıdır. Eğer kombi su basıncı günde veya haftada bir düşüş gösteriyor ise ve bu düşüŞ kombinin arızaya geçmesine neden oluyor ise sıkıntı var demektir. Bu sıkıntı kalorifer tesisatında kapalı devrede var olan sabit suyun azalması anlamına gelir. Bu durumda su kaçağı olduğunun habercisidir. Kombi su eksilttiğinde sürekli kombiye su ilave etmek durumunda kalırsınız.

Kombi sürekli su eksiltiyor

Kombi sürekli su eksiltiyor ise ne yapmak gerektiği konusunda fikriniz olmadığından endişeye kapılırsınız. Bu durumun ana kaynağı kombiden kaynaklanan bir arıza mı yoksa tesisatla ilgili bir sorun mu ? Bu kafanızda cevaplanması gereken bir soru olarak sürekli sizi meşgul eder. Bu sorunun nedeni kalorifer tesisatındaki su kaçağıdır. Tesisatta sabit olan su miktarında azalma olunca sistem gereği kombi su basıncında da azalma olacaktır.

Kombi sürekli su eksiltiyor ise ve siz su kaçağı bulunma aşamasındaki kırma dökme olur diye  düşünüyorsanız. Şunu ifade edelim ki artık kırma dökme yapılmadan kalorifer kaçağı için kimyasal uygulama yapılmaktadır. Kalorifer kaçak uygulaması sayesinde tesisatta kaç adet kaçak olursa olsun tamamı bu sayede kapanmaktadır.

(0535) 338 12 53