• Hizmet Saatlerimiz08:30 - 20:00
  • Sabit Numaramız(0212) 446 00 55
  • Mobil Numaramız(0535) 338 12 53
  • Whatsapp Numaramız(0533) 653 93 05

Alüminyum Petek Temizliği Servisi

Alüminyum Petek Temizliği Servisi

Alüminyum Petek Temizliği Servisi – İstanbul Petek Temizleme Servisi, Alüminyum Kalorifer Peteklerini Cihazla Temizler.

Soğuk günlerde soğuyan evi ısıtabilmek için kombi ayarını yükseltmemize rağmen ısınamıyoruz. Bu şikayeti çok duyduğumuzdan çözüm önerimizde bu anlamda bellidir. Tıkanan petekler için en akıllı çözüm ilaçlı cihazlı kalorifer petek temizliğidir. Petek modelleri arasında ince ve dekoratif radyatör olarak bilinen Alüminyum petekler çabuk tıkanırlar. Tıkanan petek kanallarında sıcak su dolaşımda bulunamadığı için petekler ısıtmaz. Alüminyum petek temizliği servisi olarak bizler, ısınma sorunun ne olduğunu iyi biliyoruz.

Neden Alüminyum Petek Temizleme Gereklidir ?

Kalorifer tesisatı kapalı devre çalışmakta olup içeride dolaşım halinde olan su hep aynı sudur. Zamana ve kullanıma bağlı oluşan kirlilik çamurlaşma ve korozyon sıcak suyun homojen dağılımını engellemektedir. Özellikle alüminyum  petekler ince olduğu için petek çeşitleri arasında en hızlı kirlenen tıkanan petek çeşitlerindendir. Estetik görünüme sahip, hassas olan bu petek cinsi kanalları dar olduğundan çok çabuk tıkanır.

Kombi çalıştığı sürece ısınması gereken petekler ısınmaz ortam da  bu yüzden ısınamaz. Eğer gerekli bakımlar yaptırılıp Alurad radyatör bakımı ve alurad petek bakımı yaptırılır ise homojen ısınma sağlanacaktır. Alüminyum petek temizliği servisi çağrılarak periyodik bakımlar yaptırılır ise kanallar açılacağından istenilen verim alınacaktır.

Alüminyum Petek Temizliği Servisi - Alurad Radyatör Bakım ve Alurad Petek Bakımı - Petek Temizleme

Alüminyum Petek Temizliği Servisi ile Petek Bakımı

Alurad Alüminyum Radyatör Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?

Alüminyum petek markaları ince ve dekoratif olduğundan uygun cihaz ve peteklere zarar vermeyecek ilaçla temizlenmelidir. Bu anlamda alüminyum petek temizliği ve kalorifer tesisat temizliği yapılırken basıncı yeterli bir cihaz ve bilinen bir kimyasal ilaç kullanılmalıdır. Bütün bunların yanında da temizlik süresi için gerekli zaman ayrılmalıdır. Petek temizliği yapıldıktan sonra son kontroller yapılmalı petekler tam ısıtılıp adresten ayrılmalıdır.

Alüminyum peteklerde yerinden sökülmeden uygun bir yerden cihaz bağlanıp, sisteme ilaç dahil edilerek temizlik yapılır. Periyodik bakımları yapılan petekler ile kış ortasında soğukta kalmazsınız. İhmal edilmeden kombi bakımı yaptırıp petek temizliği de yaptırılmalıdır. Tavsiyemiz önce petek temizliğini yaptırın sonra kombi bakımını yaptırın. Alüminyum petek temizliği servisi  ile bu hizmeti garantili alabilirsiniz. Yıllık bakımları yapılan petekler kışı sıcak geçirmenizde büyük etken olacaktır.

(0535) 338 12 53