• Hizmet Saatlerimiz08:30 - 20:00
  • Sabit Numaramız(0212) 446 00 55
  • Mobil Numaramız(0535) 338 12 53
  • Whatsapp Numaramız(0533) 653 93 05

Alüminyum petek temizliği servisi

Alüminyum petek temizliği servisi

Alüminyum petek temizliği servisi – Tıkanan petek kanallarında sıcak su dolaşımda bulunamadığı için petekler ısıtmaz

Soğuk günlerde soğuyan evi ısıtabilmek için kombi ayarını yükseltmemize rağmen ısınamıyoruz. Bu şikayeti çok duyduğumuzdan çözüm önerimizde bu anlamda bellidir. Alüminyum petek temizliği servisi olarak bizler kombi yüksek ayarda çalıştığı halde ısınma sorunu olan yerdeki sorunun ne olduğunu iyi biliyoruz. Tıkanan petekler için en akıllı çözüm ilaçlı cihazlı kalorifer petek temizliğidir.

Kalorifer tesisatı kapalı devre çalışmakta olup içeride dolaşım halinde olan su hep aynı sudur. Zamana ve kullanıma bağlı oluşan kirlilik çamurlaşma ve korozyon sıcak suyun homojen dağılımını engellemektedir. Kombi çalıştığı sürece ısınması gereken petekler ısınmaz ortam bu yüzden ısınmaz. Eğer gerekli bakımlar yaptırılıp kalorifer tesisat temizliği ve petek temizliği yaptırılır ise homojen ısınma sağlanmaz. Alüminyum petek temizliği servisi çağrılarak periyodik bakımlar yaptırılır ise kanallar açılacağından istenilen verim alınacaktır.

Alüminyum petek temizliği servisi

Özellikle alüminyum petekler petek çeşitleri arasında en hızlı kirlenen tıkanan petek çeşitlerindendir. Estetik görünüme sahip hassas olan bu petek cinsi kanalları dar olduğundan çok çabuk tıkanır. Bu anlamda alüminyum petek temizliği ve kalorifer tesisat temizliği yapılırken basıncı yeterli bir cihaz ve bilinen bir kimyasal ilaç kullanılmalıdır. Bütün bunların yanında da temizlik süresi için gerekli zaman ayrılmalıdır. Petek temizliği yapıldıktan sonra son kontroller yapılmalı petekler tam ısıtılıp adresten ayrılmalıdır.

Periyodik bakımları yapılan petekler ile kış ortasında soğukta kalmazsınız. İhmal edilmeden kombi bakımı yaptırıp petek temizliği de yaptırılmalıdır. Tavsiyemiz önce petek temizliğini yaptırın sonra kombi bakımını yaptırın. Alüminyum petek temizliği servisi  ile bu hizmeti rahatlıkla alabilirsiniz.

(0535) 338 12 53