1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Yerden ısıtma tesisatı kaçağı, alttan ısıtma kaçağı için doğru tespit ya da kimyasal ilaçlı tamir yolu seçilmelidir. Kombili tesisatta kaçak olur ise  kalorifer kaçak onarım kimyasalı ile yerden ısıtma borusundaki kaçak tamir edilir. Bu sayede etraf kırılmadan tadilata gerek kalmadan su sızıntısı arızası giderilmiş olur. Yerden ısıtma tesisatında oluşan su kaçağı hiç bir yer kırılmadan kimyasal ilaçla tamir edilir.

Yerden ısıtma tesisatı kaçağı | Uzmanlar tesisat

Yerden ısıtma tesisatı kaçağı | Uzmanlar tesisat

Yerden ısıtma tesisatı kaçağı onarımı

Su kaçakları için düşünmeden bu işi profesyonel yapan tesisat firmalarından yardım almak çözüme giden yolda atılan en büyük adımdır. Yerden ısıtma tesisatı kaçağı kaçağında da oluşan su sızıntısının ortadan kaldırılması yine aynı tesisat firması tarafından giderilebilir. Tesisatta kaç adet kaçak olursa olsun tamamı ilaçla tamir edilir. Bu uygulama yapılırken su kaçağına ayrı para tamire ayrı para vermek durumunda kalmazsınız. En önemlisi tesisat arıza için hiç bir yer açılmaz. Kırma dökme olmadan pratik uygulamalar ile tesisatta kaç adet kaçak var ise tamamı kapanır.

İlaçla yapılan kaçak tamiri olmadan kaçak tespit ve tamir yapılmaya çalışılır iken;

Alttan ısıtma tesisatı kaçağı olduğunda hangi kollektör bağlantısının olduğu hatta kaçak olduğunu baz alalım. Sadece arızanın olduğu vanaları kapattık ve kılıflı boruyu çıkarıp tamir edip yerine takmaya çalışmak uygulama da olanaksızdır. Kılıflı boru bu gibi durumlar içinde yapılmış olsa uygulamadan kılıftan boruyu çıkarmak zordur. Bu açıdan bu tesisat tipinde de en kolay ve kalıcı çözüm ilaçla sunulan çözümdür.

İlaçla direkt müdahale edildiğinde yerden ısıtma tesisatında kaç adet kaçak var ise tamamı bu uygulama ile kapanır.

Peki ilaç kaçakların olduğu yeri nasıl bulu ve buraları nasıl kapatır ?

Yerden ısıtma tesisatı kaçağı için kullanılan ilaç kapalı devre çalışan sistemin tamamında dolaşır. İlaç bütün sistemde dolaşım halinde olduğundan kaçak olan yere geldiğinde oksijen ile beraber alaşıma geçip kristalleşerek burada bir katman oluşturur. Bu sayede kaçak sağlıklı ve kalıcı bir şekilde ortadan kalkmış olur. Sitemde kaça adet kaçak var ise tamamı bu sayede hiç bir yer açılamadan kapanır.