• Hizmet Saatlerimiz08:30 - 20:00
  • Hemen Ara(0212) 445 60 52
  • Mobil Numaramız(0533) 467 34 41
  • Whatsapp'tan Yaz(0533) 467 34 41

  Üst kattan su damlıyor

  Üst kattan su damlıyor
  1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
  Gönderiyi OylaLoading...

  Üst kattan su damlıyor – Komşunuzdan su damlıyor ise tesisatta kaçak olabilir

  Hiç beklenmedik bir anda üst kattan odanıza, banyonuza, mutfağınıza tavandan sızan su damla damla akmaya başladıysa bu acil çözülmesi gereken bir tesisat sorunudur. Eğer bu istenilen zaman dilimi içerisinde çözülmez ise komşular arasında sorunlara doğru giden olumsuz bir süreç başlamış demektir. Üst kattan su damlıyor ise bu önemsenmeli ve alt katın mağduriyet yaşamasına izin verilmemelidir.

  Günümüzde su sızması ile başlayan bir çok tatsız olaya mesleğimiz gereği şahit oluyoruz. Çoğu kişi bu durumda bizden yardım istemektedir. Biz tesisatçıların bu gibi duruma müdahil olması ancak su kaçağının olduğu dairedeki malik müsade ederse olur. Bunun dışında duruma müdahale etmemiz maalesef olası değildir. Çünkü, su sızması üst kattan alt kata akıyor ise bunun tespiti için üst katın tesisatı kontrol edilmelidir. Kontrol yapılırken hem pis su tesisatı kamera ile görüntülenmeli hem de temiz su tesisatı akustik cihazla test edilmelidir. Bütün bunlar yapılmadan su kaçak tespiti yapılamaz.

  Üst kattan su damlıyor ise su sızıntısının olduğu daire sahibi bütün bu uygulamalar yapılana kadar müsade etmesi gereklidir. Böyle bir su kaçağı durumu olduğunda üst komşunuzla görüşüp ondan müsade aldıktan sonra tesisatçıyı aramanız gerekmektedir. İşin aslı su sızıntısı kimden oluyor ise o kişi hem dairesinde su kaçağı tespitinin yapılmasına izin vermeli  hem de su kaçak tespit ücretini karşılamalıdır.

  (0212)445 60 52(0533)467 34 41