Tıkanıklık 319 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı Oyu: 5,00 - 2 Oy)
Gönderiyi OylaLoading...

Lavabo tıkanıklığı açmanın püf noktaları – Tıkanıklık açma mutlaka tıkanıklık açma cihazı olmalıdır

Lavabo tıkanıklığı suyun lavabo giderinden kanalizasyona gönderilememesi halinde ortaya çıkar. Lavabolarda akan suyun hiç beklemeden giderden kanalizasyona tahliye edilmesi gerekir. Ama lavabo giderini tıkayan etkenler buna izin vermez. Bu durumda lavabo tıkanıklığı açmanın püf noktaları size yardımcı olabilir. Tıkanan lavaboları ihmal etmemelisiniz. Bu durum hem hijyen açısından sakıncalıdır, hem de tesisatınız için zararları vardır.

 

Öncelikle evde istemeyeceğiniz ağır kokuların oluşmasına neden olabilir. Etrafa taşkınlarda bu yüzden ortaya çıkabilir. Bu nedenle lavabonun tıkanmaya başladığı ilk zamanlarda pompalama yönteminden faydalanabilirsiniz. Ancak bu yöntem yağlanma yüzünden oluşan tıkanıklıkta etkili olmaz. Bunun dışında lavabo tıkanıklığında sirke ve tuz, sirke ve karbonat karışımı gibi doğal yöntemlerden de faydalanabilirsiniz. Bu yöntemlerde bazı tıkanıklıklarda işe yarayabilir.

Lavabo tıkanıklığı açmanın püf noktaları arasında yağlanma yüzünden oluşan tıkanıklıkta sıcak su ve çamaşır suyu ikilisinden de faydalanılabilir. Kimyasal lavabo açıcılarda çözüm olabilir. Ancak bunların kullanımında çok dikkatli olmalısınız. Hem kendinize, hem de lavabo giderine zarar verebilirsiniz. Bazen tıkalı lavaboyu bir tel yardımıyla da açabilirsiniz. Ama bu tıkanıklığın neden olduğuna ve giderin neresinde olduğunda bağlıdır. Kalıcı bir çözüm isteyenler ise, bir usta çağırmalı ve cihazla tıkanıklığın açılmasını sağlamalıdır.

Tıkanıklık açıldıktan sonra gerek görüldüğü takdirde kamera ile görüntüleme yapılarak on kontroller yapılıp soru işaretlerine yer verilmez.

Yorum Yap