Tıkalı Gider 238 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tıkalı pimaş açma veya gider tıkanıklığı açma diye de bildiğimiz pimaş tıkanıklığı robotla tesisat zarar görmeden açılır. Profesyonel uygulamalar ile çözülmesi zor olan tıkanıklık kolay bir şekilde açılmakta kırma dökme olmamaktadır. Tıkanıklık pimaş gider tesisatındaki atık suyun gitmeyip geri gelmesidir.

Tıkanıklık açma cihazları ile uygun tıkalı boru açma yöntemleri kullanılarak tıkalı pimaş boru açma işi yapılır.  Tıkanan pimaş giderine robotla yay gönderilir, boru açma spriali ile en pratik  tıkalı boru açma yöntemleri uygulanmış olur. Basit tıkanıklıklar için evde tıkalı pimaş açma kimyasalı kullanılabilir.

Tıkalı Pimaş Açma | Uzmanlar Tesisat

Tıkalı Pimaş Açma | Uzmanlar Tesisat

Tıkanıklığın Sebepleri Nelerdir?

  • Genelde giderlere atılan yabancı cisimler tıkanıklığın ana nedenidir.
  • Tuvalette kullanılan tuvalet kağıtları, ıslak mendiller gibi gidere atılmaması gereken şeylerin gideri tıkaması çok karşılaştığımız durumlardandır.
  • Tıkanan gider mutfak ise burada genelde yağlanma kaynaklı oluşan boru çapındaki daralmadan dolayı yemek artıkları da yağ tabakasına tutunarak tıkanıklığa neden olur. Özellikle restaurant, cafe, hastane gibi yerlerdeki mutfak giderleri yoğun yağlanma nedeni ile çabuk tıkanır.
  • Pimaş hattında istenilen, olması gereken eğim yok ise tıkanıklık olması kaçınılmazdır.
  • Pimaş bağlantı noktalarında kullanılan parçaların uygun olanların bağlanması gereklidir. Eğer açık dirsek olan yere kapalı dirsek konulursa tıkanıklık olur.
  • Pimaş giderlerinde kullanılan boru çaplarının yeterli ölçüde olması gereklidir. Bu sağlanmaz ise tıkanıklık oluşur.

Tıkalı Pimaş Açma Nasıl Yapılır?

Tesisatçılar günümüz şartlarının değişimine ayak uydurarak tesisat sorunlarını pratik profesyonel cihazlarla çözmektedirler. Tıkalı pimaş açma uygulaması da bu pratik uygulamalarda sadece bir tanesidir. Tıkalı olan gider evin hangi bölümünde olursa olsun kanal açma cihazı ile tıkalı gider kırma dökme olmadan açılır.

Tıkanan tuvalet hayatın akışını en hissedilir şekilde etkilemekte, istenmeyen kokuların oluşmasına neden olmaktadır. Eğer tıkanan gider kamu binalarında ise bu durumun aciliyet derecesini artırmakta ve anında müdahale edilmelidir.

Mutfak giderlerinde tıkanıklık olunca kanal açma makinesi ile gider tıkanıklığı açılır ancak çok geçmeden yine tıkanabilir. Çünkü; mutfak giderlerde oluşan yağ tabakası yumuşak ve esnektir. Tıkanıklık açılırken burada biriken artıklar rögara gönderilir. Fakat yumuşak yağ tabakası esneyerek yapılan uygulamada tamamen çözülmez ve pimaş yüzeyinde varlığını korur.

Bu duruma kalıcı çözüm ancak pimaş yıkama yapılarak getirilir. Pimaş yıkama cihazı ile giderlerde oluşan yağ tabakası ve kirlilik tamamen temizlenerek uzun ömürlü kullanımınızı sağlar. Kırmadan dökmeden tıkanıklık açılsın istiyorsanız bizi arayın.

Benzer Gönderiler: