Tıkalı Gider 364 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Banyo süzgeç gideri tıkandı nasıl açılır ve tıkanıklık olduğu nasıl anlaşılır?  Tıkanıklık yaşanmaya başladığında su yavaş gider, pis su giderinin tıkanması kokulara da neden olur. Banyo yer süzgeci tıkandığında, banyo gideri açıcı kimyasal da kullanabilirsiniz. Evde banyo gideri açma işi bu tarz yöntemlerle açılır. Evde banyo gideri açma, banyo gider tıkanıklığı açma yöntemleri arasında istesek de makineli robotlu tıkalı gider açma şansımız olmaz. Profesyonel banyo gideri açma yöntemleri için elbette tesisatçı firmalardan yardım alınmalıdır. Tıkanıklığı cihazla açan tesisatçı çağırın, kırmadan tıkanıklığı robotla açsın.

Banyo süzgeç gideri tıkandı nasıl  açılır?

Banyo süzgeç gideri tıkandı nasıl açılır sorusunu sormanızda büyük etken olan tıkanıklık zaman içinde her evde etkili olabilir. Başlangıçta banyo süzgecinden giden suyun yavaş aktığını hissedersiniz. Süzgeçte biriken atıklar artmaya başladıkça suların gidişi daha zahmetli olur. Banyo süzgeci sabun, saç telleri gibi atıklara, bezlere çok maruz kalır. Özellikle sabun giderde yağlı bir katmana yol açarak yumuşak bir katman oluşmasına neden olur. Bu da tıkanan giderin açıldıktan sonra yumuşak katmanın sonradan tekrar tıkanıklığa neden olur.

Banyo süzgeç gideri tıkandı nasıl açılır? | Uzmanlar Tesisat

Banyo süzgeç gideri tıkandı nasıl açılır? | Uzmanlar Tesisat

Bu gibi giderlerin pimaş yıkama ile yıkanması gerektiğini ve kimyasal ilaçla yıkanması gerektiğini gösterir Bu tıkanıklığın sürekli yaşanmasında önemli bir nedenidir. Banyo süzgeç gideri açma için kendi bildiğiniz bazı yolları uygulayabilirsiniz. Gidere sıcak su dökebilirsiniz, sıcak suyla birlikte karbonat dökmekte faydalı olabilir. Giderde biriken sabun kalıntıları bu sayede çözdürülür diye çok farklı fikirler veren olacaktır.

Eğer banyo süzgecinde inatçı bir tıkanıklık varsa tıkanıklık cihazının mukavemetli uzun teli ile bu arıza aşılabilir.  Telin ucunu kanca gibi yapıp gidere sokarak içeride birikmiş atıkları çıkarmayı deneyebilirsiniz. Özellikle banyo süzgecinde birikmiş saç tellerini bununla çıkarabilir, tıkanıklığa çözüm bulabilirsiniz. Kostik gibi kimyasalları kullanmak isterseniz, oldukça dikkatli olmak zorundasınız. Banyo giderine zarar verebilirsiniz. Bu zararsız banyo süzgeç gideri açma yöntemlerinden sonuç alamazsanız, bir tesisatçıdan destek almanız gerekir. Banyo süzgeç gideri açma için robotlu tesisatçı çağırarak sebep olacağınız bir çok zor durumun önüne geçebilirsiniz.

Benzer Gönderiler: