Tesisat petek temizliği 227 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tesisat petek temizleme video izlediğinizde eğer profesyonel video ise evde petek temizleme nasıl yapılır sorusuna cevap bulamazsınız. Çünkü evde kalorifer petek temizleme video için bu işin evdeki koşullarla yapılması gereklidir. Yani, kalorifer tesisatındaki suyu boşaltma vanasından boşaltıp kombiye yeni su doldurma ile yapılmış olmalıdır.

Tesisat petek temizleme video | Uzmanlar Tesisat

Tesisat petek temizleme video | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer tesisat petek temizleme video

– Bu yazımızda petek temizleme videolarını paylaşarak video ile ilgili açıklamalar yapmaya çalışacağız

Tesisat petek temizleme video paylaşımlarımızda da göreceğiniz gibi yapılan uygulamada petekler sökülmez.  Tek noktadan cihaz bağlanarak bütün petekler ilaçlı yıkanarak temizlenir. Bu uygulamayı yapacak kişi tesisatçı olmalı ve hangi sisteme cihazı nereden nasıl bağlayacağını gayet iyi bilmelidir. Petek temizleme uygulamasını yaparken uygulamanın yapılacağı yere göre ilaç uygulanmalıdır. Demir tesisatta uygulanacak ilaç oranı önemli olup gerekirse ilaç kullanılmada düşük basınçta temizlik yapılmalıdır.

Bu tesisat petek temizleme videosunda petek temizliği yapılırken sistemde bulunan bir kirli suyun nasıl temizlendiğini ve makinenin sisteme nasıl bağlandığını görüyoruz. İşlem bitmeye yakın su renginin nasıl açıldığı net görmekteyiz.

Bu video petek temizliği yaparken kombi altında bulunan ve kalorifer tesisatından gelen pisliği tutan kombi filtresinin çamurdan ne hale geldiği çok net görülmektedir. Uzmanlar tesisat olarak petek temizliği yaptığımız her uygulamada kombi filtre temizliğini ücretsiz olarak yapıyoruz. Çünkü, kombi filtre temizliğinin ne derece önemli olduğunu iyi biliyoruz.

 

Bu videoda sisteme bağlanan cihazla petekler tek tek temizlenmekte ilk bağlanan petekten dipte oluşan çamurlu su bir süre sonra gelmeye başlamaktadır. Burada da görüldüğü üzere ilk aşamada temize yakın bir su sonrasında çamurlaşmış bir su gelmektedir. Bu sistemle her petek ayrı ayrı temizlenmekte kombi sonrası bütün petekler ve kalorifer tesisatı temizlenene kadar bu uygulama devam etmektedir.

Tıkalı Kalorifer Petek Temizleme Videosu

Bu videoda da aşırı çamurlaşmanın yaşandığı bir kalorifer tesisatı ve petekler temizlenmiş olup yıllardır ısınamayan vatandaş artık kışı sıcak geçirecektir. Peteklerin ısınmaması kombinin sürekli arıza vermesi çoğunlukla bu nedene bağlıdır. İşin özeti yıllık periyodik bakımları yaptırdığınızda yani yılda 1 defa veya 2 yılda bir de kalorifer petek temizliğini ve kombi bakımını yaptırmalısınız. Bakımı yapılmayan peteklerden çıkan çamurlaşmış suyu “Tesisat petek temizleme video” larında gördünüz.

Benzer Gönderiler: