Tesisat petek temizliği 1845 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kalorifer peteği delindi ise kalorifer peteği su kaçıracağından kombide su azalınca arızaya geçecek ve çalışmayacaktır.  Delik peteklerin tamiri, kalorifer petek deliği kapatma için kimyasal ilaç önermiyoruz. Petek delinmiş ise değişimi en garantili çözümdür. Kalorifer tesisatı delindi tamiri için hem bir yer bulmak çok zor hem de tamir sonrası ne kadar sizi idare eder bilinmez.

Kalorifer Peteği Delindi Kalorifer Tesisatı Delindi

Petek delinmesi için ya darbe almalı, ya çok eskimiş olmalı ya da imalat hatası petek delik olmalıdır. Doğalgaz kullanımının giderek artmasıyla, kalorifer tesisatı sorunları da daha sık gündeme gelmeye başlamıştır. Bunların en önemlileri ısıtmayla alakalı sorunlarla, kalorifer tesisatının aksamından kaynaklanan sorunlardır.

Kalorifer peteği delindi | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer peteği delindi | Uzmanlar Tesisat

Hiç beklemediğiniz bir anda kalorifer peteği delindi diyerek yakınmaya başlayabilirsiniz. Günümüzde daha fazla kullanılmaya başlanan alüminyum peteklerde delinme sorunu nasıl olur ? Panel petekler ve döküm peteklerde delinme ne düzeyde olur. Döküm petekler kolay kolay delinmez ancak alüminyum petek ve panel petek döküm peteğe göre daha hassastır.

Bu daha çok kalorifer peteklerindeki kalite düşüklüğünden ya da kalorifer peteğinin uzun süre susuz kalması nedeniyle yaşanan bir sorundur. Bu sorunların azaltılması için, kalorifer tesisatı kurulumunda doğru peteklerin tercih edilmesi gerekir. Bu konuda bir uzmandan destek alınarak, kaliteli kalorifer peteği kullanılmalıdır.

Delik Peteğin Değişimi Gerekli midir?

Kalorifer peteği delindi, diye sorun yaşıyorsanız hemen uzman bir tesisatçı ile iletişime geçmelisiniz. Kalorifer peteğinin incelenmesinden sonra delinen yer onarılabilir mi ? Eğer petek delindi ise en sağlıklı olan yenisi ile değiştirilmesidir. Ancak petekteki korozyon çok fazla olursa bu durumda da  peteğin değişimi tercih edilebilir. Çünkü kalorifer peteğindeki çürüme fazla olursa, delinen yer lehimleme ya da endüstriyel yapıştırıcı ile onarılsa bile başka yerinen yine delinecektir.

Bu yüzden aşırı derecede aşınmış olan petekler zamanında yenisiyle değiştirilmelidir. Sorun yaşamayı beklemeden erken önlem almak her açıdan daha sağlıklı olacaktır. Bu açıdan kalorifer petekte delinme olur ise değişimi gereklidir. Boşuna tamir için masraf edip de sonradan yine peteği değişmek durumunda kalmayın. En başından yapılması gerekeni maliyetlere katlanmadan önce yapın ki paranız boşa gitmesin.

Benzer Gönderiler: