1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Su tesisatında kaçak bulma , su tesisatı kaçakları için arayacağınız ustanın cihazla su kaçak tespiti yapıyor olmasına dikkat edin. Pis su tesisatı olsun temiz su tesisatı olsun su kaçağının olduğu yeri bulmak cihazlarla mümkündür. Bunun bildiğiniz zaman su kaçağının bulunması için etrafın kırılmasına gerek kalmaz. Su tesisatında kaçak bulma uygulaması detaylı yapılması gerekir. Bu arızanın giderilmesi için cihazlarla profesyonel hizmet sunan tesisatçıları çağırın. Bu sayede tesisat zarar görmez etraf kirlenmez ve en önemlisi sorun garantili çözülür.

Su Tesisatında Kaçak Bulma | Uzmanlar Tesisat

Su Tesisatında Kaçak Bulma | Uzmanlar Tesisat

 Temiz su tesisatında kaçak var ise evde su kaçak tespiti yapma yerine kırmadan su kaçağı bulma işi yapan usta çağrılmalıdır. Kırmadan kaçak su bulma, cihazla su kaçağı bulma profesyonel uygulama gerektirir. Temiz su borusunda kaçak su tespiti için su kaçak tespit fiyatları gayet uygundur. Nette u kaçağı tespiti yorumlar kısmından da bu görülebilir.

Su Tesisatında Kaçak Bulma Profesyonel Çözüm

Tesisat kaçakları zemin altı tesisatta oluştuğunda su sızmasının olduğu yerin bulunması cihazla mümkündür. Cihaz olmadan su sızıntısının bulunması ancak zemini kırarak mümkündür. Kırma dökme olduğu zaman ise sizin için ek maliyetler çıkmakta hatta tadilat gereksinimi olmaktadır. Bu durumda cebinizden hiç hesap etmediğiniz kadar para çıkacak olup bu durum bütçenizde dengesizlik oluşmasına neden olacaktır. Dolayısıyla kısa  sürede çözülmesi gereken bu arıza uzun zamanda zor çözülmüş olacaktır.

Su tesisatı kaçağı bulma nasıl yapılır diyorsanız bu durumda su kaçağını cihazla bulan bir tesisatçı bulmanızı tavsiye ediyoruz. Cihazla bütün tesisat kontrolleri yapılarak kaçağın olduğu yer kısa sürede bulunup aynı anda tamiratı yapılır. Bu sayede günlük düzeninizde bir değişim olmadan fazla para ödemek durumunda kalmadan can sıkıcı bu durumdan kurtulmuş olursunuz.

  • Su tesisatına bağlı bütün vanalar, bataryalar kontrol edilir.
  • Test cihazı tesisata bağlanıp, tesisat test edilir. Tesisatta basınç düşmesi var ise su kaçağı olduğu aşikardır.
  • Akustik dinleme cihazı ile kaçağın olduğu yer noktasal tespit edilir.
  • Kaçağın olduğu yer bulunduktan sonra arızalı yer açılıp tamirat yapılır.
  • Tekrar tesisat kontrol edilip ikinci kaçağın olup olmadığı kontrol edilerek işlem sonlandırılır.

Su tesisatı kaçakları temiz suda olabileceği gibi pis su tesisatında da kaçak oluşabilir. Bu anlamda her iki tesisatta kontrol edilip kaçağın yeri bulunmalıdır. Su kaçak tespiti yapacak kişi her iki tesisat kontrolünü de yapmalıdır. Sadece temiz su tesisatına bakıp kaçak bulma işlemi tam olarak yerine getirmiş olunmaz. Her iki tesisata da bakılarak sağlıklı sonuç alınması gerekmektedir.