1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Su sızıntısı ve su kaçağının olması bizleri düşündüren tesisat arızalarındandır. Günümüzde su sızıntısının çözümü cihazla yapılmakta olup su sızıntısı büyük sorun olmaktan çıkmıştır. Çünkü su tesisatında oluşan su sızıntısının tespitinde eskiden yapılan işlemlerin ne denli zor olduğunu bilmekteyiz. Öngörü ile kırma dökme olduğunu ve hayal kırıklıklarının yaşandığını iyi bilmekteyiz. Yeni yöntemler sayesinde artık boşa giden paranızda olmayacak boşa giden zamanınızda olmayacaktır. Çünkü daha önceden fayanslar kırılır, borular kırılarak kontrol edilir su sızıntısı bulunmaya çalışılırdı. Şimdi kırmadan cihazla su sızıntı tespiti yapılıyor. Tesisat firmaları cihazla su kaçağı  bulma işleminde evinizde kırmadan hizmet verir.

Su Sızıntısı | Uzmanlar Tesisat

Su Sızıntısı | Uzmanlar Tesisat

 • Eski tip tesisatlarda mavi boruların çatlaması, yarılması kaynaklı su sızıntısı olur.
 • Yeni binalarda hatalı yapılan tesisatlarda su sızıntısı olur.
 • Dışarıdan darbe alan tesisatlarda su sızması olur.
 • Evde tadilat yapılırken veya yeni bir şey monte ederken borular delindiğinde su sızması olur.
 • Şebeke suyunun çok yüksek basınçla gelmesine bağlı kaynak yerlerinden su sızması olabilir.

Boruda su kaçağı, banyoda su sızıntısı ya da atık su da su kaçağı bulma işi için en uygun olan su kaçağı tespiti ve tamiri için de makine gereklidir. Su sızması tespiti için ya da diğer ifade ile su sızıntısını tespit etmek için akustik cihaz ve kamera olmaz ise olmazlardandır.

Su Sızıntısı Nasıl Bulunur?

Ustalar bu konuda yeteri kadar eğitimli ve deneyimlidir. Cihazı profesyonel şekilde kullanarak, hatasız bir şekilde nerede su sızıntısı olduğunu tespit ederler. Fayansları kırmadıkları için duvarlarda hasar oluşmadığından, evinizde başka tadilat yapmanıza da gerek kalmaz. Çok değil bir saat içinde su sızıntısının yeri bulunur ve boru onarılır. Hemen tesisatınızı kullanmaya başlarsınız.

 • Kırma dökme olmada cihazla bulunur.
 • Cihaz tesisata bağlanarak basıncın düşüp düşmediği test edilir.
 • Düşme var ise akustik dinleme cihazı ile kaçağın olduğu yer noktasal tespit edilir.
 • Temiz su tesisatı sızıntıları  akustik dinleme cihazı ile tespit edilir.
 • Pis su, pimaş giderlerinde oluşan su sızıntısı ise kamera ile görüntülenerek bölgesel tespit yapılır.
 • Kalorifer tesisatında su kaçağı var ise kimyasal uygulama yapılarak bütün kaçaklar kapatılır.

Tesisatta sızıntı tespiti en çok ve sıklıkla eski binalarda karşılaşılmaktadır. Su sızıntı tespiti eski binalarda ne kadar zor olsa da, uzman ekibimiz su sızıntı tespitini yaparlar. Tesisatta oluşan su kaçağını en hızlı ve güvenilir şekilde tespit ederek size çözüm önerilerini sunacaklardır. Firmamız yıllardan beri Su sızıntı tespiti konusunda uzmanlaşmış, ekip kalitesini yükseltmiştir. Su sızıntı tespiti konusunda, uzman ekibimizin içinde bulunmak için kişiler gerekli eğitimden geçerler. Tesisat sızıntı tespiti işlemini herkesin yapamayacağını üzülerek söylemek istiyorum. Çünkü su birikintisi gördüğünüz yerde her zaman kaçak olmayabilir.

Tesisatla ilgili kaçak bulma uygulama konusunda bizim en büyük amacımız sizlere en pratik uygulama ile su tesisatı sızıntı bulma hizmetini sunmaktır. Siz değerli bireylere en az hasar ile en iyi hizmeti en uygun fiyat garantisi ile birleştirerek sunmaktır. Daha önceki çalışmalarımızda değerli vatandaşımız bizden memnun kaldığı için firmamızın kalite standartları da doğal olarak zamanla gelişmiştir. Eskiden su sızıntı tespiti yapan tesisatçı tüm fayansları kırarken ev içerisine ciddi zararlar oluşurdu. Bu durumu ne siz onaylardınız ne de tesisatçı bu durumdan memnundu. İmkanlar dahilinde yapılması gereken maalesef kırarak çözüm sunmaktı.

Su sızıntı tespiti ile ilgili bazen de öyle durumlar vardır ki gözle görülen ıslaklık olmaz fakat su faturası çok yüksek gelir. Bu sızıntının daha fazla büyümesini istemiyor iseniz, su sızıntı tespiti için uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. En kısa sürede su sızıntı tespiti yapılıp onarımını da gerçekleştiririz.