su kaçağı servisi 774 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tuvalet su sızıntıları ya da tuvalet içi tesisat kaçağı için cihazlarla özellikle kamera ile bakmak da fayda vardır. Tuvalet taşı çatlamış su sızdırıyor, üst kat tuvaletten su sızıyor gibi tuvalette oluşan su kaçağı sorunu önce doğru tespit edilmeli sonra da tamirat yapılmalıdır.  Klozet pis su geri geliyor ise bu durumda da tıkanmış tuvalet açılmalıdır.  Tuvaletten alt kata su sızması, alaturka tuvalet taşı su kaçırıyor için dediğimiz gibi su kaçağı tespiti önceliklidir. Su tesisatı kaçakları cihazla tespit edilerek etraf kırılmadan tamirat yapılır ise zarar büyümeden çözümlenir.

Tuvalet su sızıntıları tuvalet içi tesisat kaçağı

Belki de evimizde başımıza gelebilecek tuvalet su sızıntıları en büyük sorunlardan biridir . Tuvalette yaşanılan bu sızıntılar sebebi pimaş bağlantı hatalarından veya pimaş çatlaklarından olabilir. Pimaşın bir kısmının tıkanması ve atık suyun tam olarak atılamamasından dolayı da pimaş sızıntı yapabilir.

Böyle bir durumda sızıntının nereden kaynaklandığı tespit etmek için artık kırım yapmanıza gerek yok. Bu iş üretilen pimaş içi görüntüleme kamerası ile tuvalette oluşabilecek sızıntının yeri kırmadan anında tespit edilebiliyor. Kamera ile noktasal olarak tespit edilen sorun anında tamir edilebiliyor.

Tuvalet su sızıntıları | Uzmanlar Tesisat

Tuvalet su sızıntıları | Uzmanlar Tesisat

Eğer sızıntıya pimaşta oluşan tıkanıklık sebep olmuşsa tıkanıklık açma makinesi ile dakikalar içinde tıkanıklık açılarak pimaş temizlenebiliyor. Ayrıca bu işler için büyük maliyetlere katlanmanıza gerek yoktur.

Sızıntı,  tıkanıklık kaynaklı olabileceği gibi deforme olan tesisattaki oluşan arızalar sonucu oluşur. Su sızıntısının kaynağı, sebebi her ne olursa olsun aynı yol izlenerek cihazla bulunur. Bu yol dışında su sızıntısının bulunmaya çalışılması maliyet demek, fazladan harcanan zaman demek ve boşa giden emek demektir. Tuvalet su sızıntıları için kesinlikle uzman tesisatçı ve elektronik cihazlar devrede olmalıdır.

Sızıntı için gerekli çalışma yapılmadan kaçak tespit edilmeden, kaçağın  tuvalet taşının giderinden kaynaklandığını söylemek rastgele ya tutarsa hizmet anlayışı olup bu ahlaki değildir. Bu durumda taşı kaldırıp giderlerini değişip yeni taş koymamız gerekmektedir. Peki taşı kaldırdık etrafı kırdık ancak su kaçağı buradan değil ise bu durumda nasıl bir açıklama yapılacak. Cihazla kamera ile tespit olmadan bu şekilde bir yaklaşımın ne kadar reel olduğu tartışılır

Firmamız bu konularda her türlü ekipmana sahiptir. Yapmanız gereken tek şey bizi aramak ve uzmanlar kalitesine güvenmek. Firmamız sektörde kendini ispatlamış ve bu güne kadar yaptığımız her iş kalitemizi ispat etmiştir.

Tuvalet su sızıntıları kamera ile görüntülenerek  net ve kesin bir tespit yapıldıktan sonra, tamirat için adım atılmalıdır.

Benzer Gönderiler: