Su Kaçağı 343 kez görüntülendi

Su kaçağı bulma tesisatçısı – Kırmadan dökmeden, cihazlar ile noktasal su kaçağı tespitini  tesisatçılar ile yapıyoruz.

Su kaçağı bulma tesisatçısı olarak şunu net ifade edebiliriz, su kaçaklarının oluşması beklenmedik sorunları ortaya çıkarabileceği gibi sizlerinde bir an önce kurtulmanız gereken sorunlardandır. Bu sorunların çözümünü ararken netten arama yaptığınızda  şu kelimelere; kırmadan su kaçağı bulma, su sızıntı tespiti, pimaş içi görüntüleme, kameralı su kaçak tespiti vb. kelimelere rastlamanız olası bir aranan kelimelerdir. Su kaçakları günlük yaşamımızda uğraşarak birey olarak  çözebileceğimiz sorunlar değildir. Su kaçağı bulma tesisatçısı bu alanda tamamen uzmanlaşmış ekiplerden oluşmaktadır.

Bu sebepledir ki birey olarak bu tür sorunlarla uğraşmak yerine işini profesyonel yapan ve cihazlarla su kaçağı bulma tesisatçıları çalıştıran kurumsal firmalardan hizmet alabilirsiniz. Su kaçakları binanın yaşının büyük olması, tesisatın çok eski olmasına bağlı olarak tesisatta çürüme ve belli noktaların zayıf düşmesinin nedenleri nelerdir ? Tesisat yapım aşamasında, kaynak yapılan bağlantı noktalarının kaynağının sağlıklı yapılamamış olması, tesisatın  sağlam yapılıp sağlam şekilde teslim edildikten sonra ki aşamada inşaat aşamasında ki diğer işlerin devam etmesi sürecinde işçilerin tesisata zarar vermesi vb. sebeplerden dolayı su kaçakları, su sızıntıları oluşabilir.

Su kaçağı bulma tesisatçısı

Su kaçakları zamana bağlı olarak  oluşabileceği gibi anlık durumlardan da ortaya çıkabilir.Su kaçaklarının tespiti aşamasında sahadan edindiğimiz tecrübeler gösterdi ki su akıntısının oluştuğu veya su kaçağı belirtisinin görüldüğü yer dışında farklı noktalarda veya farklı dairede su kaçaklarının tespiti yapılmıştır. Su kaçaklarının bazı durumlarda komşular arası istenmeyen diyaloglara sebep olduğu  üst dairede oturan kişi su kaçağı alt dairede derken, bir alt katta oturan  ise üst kattan kaynaklandığını öne sürebilmekte ve  daha ilerisi bu durumların  kavgalara kadar gittiğine çok şahit olduk.

Uzman ekiplerimiz bu durumda teknolojik cihazlar ile su kaçağının kırmadan dökmeden noktasal tespit yaparak istenmeyen olumsuz  durumlara son vermektedir. Bir bakıma sosyal problemleri başlamadan bitirmiş olduğundan su kaçaklarının hızlı bir şekilde tespiti de önem teşkil etmektedir.

Su kaçağı bulma servisi

Temiz su kaçaklarında noktasal tespiti akustik dinleme cihazlarımızı kullanırken, pis suda bulunan kaçakları son teknoloji cihazlarımız ve su kaçağı bulma tesisatçısı ile bölgesel tespit ediyoruz. Kameralar ile tespit edilen görüntüleri siz değerli müşterilerimiz ile paylaşıyoruz. Özellikle bu sektörde işin ehli olmayan insanların sizlere bilgi verirken hatalı bilgi verdiklerini yine siz değerli müşterilerimizden öğrenmekteyiz. Sizlere pis su tesisatında da noktasal tekit yapıyoruz dığan kişiler, ya bu işi bilmediklerinden ya da sizleri yanıltmak amaçlı bu bilgiyi vermektedirler.

Su Kaçağı Bulma  :

Pis su tesisatına kamera ile bakıldığında, kırık pim aş, conta kayması görülebilir ancak; pim aşa conta takılmamış ise bunu kamera ile tespit etmek mümkün görülmemektedir. Kamera ile 20 metreye kadar olan hatlara ve üzeri hatların tamamına bakabilecek kameraları bünyemizde bulundurmaktayız. Noktasal su kaçağı için gerekli akustik dinleme cihazları, uzun hatlara bakabilecek ve her çap boruya girebilecek özelliğe sahip kameralar, sıcak su hatlarında noktasal tespitte kullandığımı, termal kameralar ile yıllardır bu hizmeti vermekteyiz. Su kaçaklarında sorununuzu çözmek için çağırdığınız servisin sizin sorununuzu çözmek yerine sizlere yeni sorunlar çıkarması durumuyla karşılaşabilirsiniz.

Günümüzde dahi su kaçaklarının kameralar ile akustik dinleme cihazları ile kırmadan dökmeden noktasal tespit yapıldığından haberdar olmayan ustalar dahi bulunmaktadır. İlkel yöntemlerle su kaçaklarını bulmaya çalışan ustalar maalesef evinizi işyerinizi kırarak çözüm bulmaya çalışmakta ancak kırılan yerlerin sayısı arttıkça sizlerde hayal kırıklığına uğruyorsunuz. Evinde işyerinde beğenilerinize, zevklerinize göre özel olarak yaptırdığınız yerlerin tek tek kırılması sizleri rahatsız ettiğini bilmekteyiz. Kırılan yerlerin tamiratı sırasında istenilen seramik, fayans bulumadığı durumlarda farklı desende seramik  ve fayans takıldığı zaman istenmeyen görüntü kirlikikleri oluşmaktadır. Oysaki noktasal tespit yapılarak su kaçağı tespiti sonrası tek bir yer kırılacak çözüm daha kolay olacaktır.

Su kaçağı bulma resim

Su kaçakları ne kadar erken çözüme kavuşturulursa  o kadar maddi kayıp önlenmiş ve o derece huzursuzlukların önüne geçilmiş olur. Geriye dönüp  bakıldığında su kaçaklarını bulmak evin işyerinin kırılması dökülmesi inşaat haline gelmesi demektir. Güncel durumda bu algı tamamen değişmiş olup, su kaçaklarının noktasal tespit yapılarak, evinizin işyerinizin kırılması dökülmesi  minimize edilmiştir. Su kaçaklarının nereden olacağı veya nereden olduğunu çıplak gözle  tahmini bulmak çok zor, maliyetli ve zaman israfına neden olmaktan başka bir şey değildir. Somut bir vak’ayı sizlerle paylaşmış olalım. Su kaçağı problemi nedeniyle  bizleri arayan müşteri servis istediğini belirtti.

Bizlerde müşterimizin telep ettiği bir satte ilgi adrese servis yönlendirdik. Ekibimizde verilen satte ilgili yere ulaşıp su kaçağını tespit için önce müşteri ile ön görüşme yapıp bilgi aldı. Müşterinin beyanı kendi banyo  tavanından akan suyun üst kattan geldiğini bizlere iletti. Ekibimiz ön inceleme yaptığında su kaçağının pis sudan olduğunu ancak üst komşudan değil 2 kat üstten geldiğini söyleyince müşterimiz şaşkınlıkla sordu nasıl oluyor açıklayabilir misiniz ? Ekiplerimiz bu duruma şöyle bir açıklama getirdi.

Su kaçağı bulma kareler

Pimaşın en üsten geliş hattında diğer katların duvarlarına temas etmeden alttaki katta duvarla bitişik olduğunu, üst katlarda bu durumun olmadığını, dolayısıyla 2 kat üstten pimaştan  sızan su en alttaki kattan çıkmaktadır. Sahadan buna benzer çok vak’a ile karşılaşmaktayız. Su kaçaklarının yer tespiti yapılırken gerekli donanıma sahip olmayan bir usta tahmini bir noktadan kırmaya başlayıp tesisatı takip etmek suretiyle, su kaçağının bulana dek banyoya, tuvalete kadar kıracak  bu bölgelerde bulunamadığı takdirde farklı bölgere doğru kırmaya devam edecektir. Bu durum sizlerin yaşam alanınınzda ki düzeni bozacak gereksiz zaman ısrafına neden olacak, görüntü kirliliği oluşturacak ve sizler için bir çok kalamde ek maliyetler çıkaracaktır. Su kaçaklarının noktasal tespiti yapılarak tek bir noktanın kırılıp tamiratınında anında yapılması kolaylığı varken, bütün bu olumsuzluklara bile bile izin vermek açıkcası düşünülemez.

Diğer taraftan bir tarafta su kaçağı problemi farkedildiği andan itibaren bir telefon ile servis çağırma kolaylığına sahipken, sokak sokak tesisatçı aramak çok akıllıca olmasa gerek. Profesyonel hizmet veren  bizler  su kaçağı tespiti için gittiğimiz dairede, işyerinde ,kamusal binalarda incelemelerimizi kameralar, akustik dinleme cihazları vb teknolojik donanımız ile gerekli bütün incelemeleri yapıp su kaçağını bulan dek ayrılmayız.

Su tesisatı kaçak tespiti

Ekipler sabırla sizlerin sorununu gidermeye çalışırken sizlerinde aynı hassasiyet ve sabırla beklemeniz gerekmektedir. Su kaçakları vak’alarında sabır en önemli unsur olup acele etmeden, kırmadan dökmeden, noktasal tespitin yapılması beklenmelidir. Bütün bu uğraşlar sonucu noktasal tespit yapılamadığı takdirde siz değerli müşterilermizden ücret talep edilmemektedir. Bazı firmalar su kaçağı bulmak için gittiği yerde temiz su tesisatına bakıp eğer orada kaçak yoksa temiz su tesisatında kaçak yok deyip, kameraları olmadığı için pis su hattına bakamadıklarından, noktasal tespit yapmışcasına ücret talep etmektedirler. Bu durum bu sektörde etik olmayan istenmeyen bizlerin asla tasvip etmediği bir durumdur. Siz değerli müşterilerimizden talebimiz  bu anlamda kaçak tespit edilip sizlerle paylaşılmadıkça yani sorun çözülmeden su kaçağı tespit edilmeden ödeme yapmamanızdır. Pis suda noktasal tespit değilde bölgesel tespit yapılabilir dersek daha reel bir açıklama yapılmış olacaktır.

Su kaçağı bulma tesisatçısı -2

Pis su kaçakları konut ve işyerlerinin boru sisteminde olulaşabilecek kırıkla  ,çatlaklar veya tıkanıklıklar sebebiyle meydana gelip, kaynağı bulunamayan pis su, rutubet ve neme sebbiyet vermektedir. Pis suya bağlı  oluşan kaçaklar sebebiyle oluşacak  kokulara ve duvardaki sarımsı seşildeki kabartılara ,işyerlerinde kamu binalarında yöneticiler asla tahammül etmez. Sorunun en hızlı ve kesin çözüme kavuşmasını arzu ederler. Bu rahatsız edici durumların ortadan hızlı bir şekilde  kaldırıması için profosyenel uzman ekiplerimizden yardım alabilirsiniz. Uzmanlartesisat olarak yıllardan beri hizmet verdiğimiz bu sektörde tecrübe ve birikimimizi sizlerin sorunlarını en hızlı şekilde çözmek için kullanmaktayız.

Benzer su tesisatı kaçağı bulma hizmetlerimiz;

Cihaz ile Pis Su Kaçak Tespiti

Su kaçağı Bulma Hizmetinde Neden Biz

Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Kamera ile Kaçak Su Bulma

Kameralı Kaçak Su Bulma

Kameralı Pimaş İçi Görüntüleme

Kırmadan Kaçak Su Bulma

Su Sızıntı Tespiti

Kamera ile Su Kaçağı Bulma

 Su Sızıntı Tespiti

Kamera İle Su Kaçağı Bulma

Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Su Kaçağı Varsa Bizi Arayın

Su Kaçağı Varsa Cihazla Bulunabilir mi

Su Sızıntısı Varsa Bulunabilir mi

Cihaz Olmadan Su Kaçağı Bulunabilir mi

Cihazla Su  Kaçak Bulma

Su Kaçağı Hizmeti Veren Firmalar

Su Kaçağı Nasıl Oluşur

Su Kaçağı Tespiti Fiyatı

Duvardan Su Sızıyor

İstanbul Su Kaçağı Bulma

Kalorifer Tesisatında Kaçak Var

Pimaşlarda Kaçak Var

Su Tesisatında Kaçak Var