1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kullanım suyunun yani atık suyun gittiği tesisat pis su tesisatının tıkanması pimaş açma uygulamasını gerektirir. Temiz su tesisatından gelen suyun kullanılması sonucu oluşan atık suyun pimaş tesisatı ile rögara gönderilmesi normal olandır. Tesisatta tıkanıklık olursa giderlerden su geri geleceğimden robotla pimaş tıkanıklığının açılması gereklidir. Bu durum ortaya çıktığı andan itibaren hayat kaliteniz olumsuz yönde etkilenir.

Tıkanan pimaş borusunu açmak için, kameralı robotla pimaş tıkanıklık açma uygulaması yapılmalıdır. Pimaş boru açma işini kırmadan tıkanıklık açma robotu ile yapılır ise maliyette düşük olur. Tıkanan pimaş giderinin içine, tıkalı pimaş gider açma kimyasalı dökülerek de tıkanıklık açma denenebilir. Ancak çoğu zaman tıkanmış pimaş boru açma, tuvalet açma ve lavabo açma da başarı sağlanamaz. Tıkalı gider açma, tıkalı boru açma için en öncelikli husus pimaş borusunun zarar görmemesidir.

Pimaş Açma – Pimaş Neden Tıkanır?

Pis su gider tesisatının tıkanmasında ki ana neden genelde boru içlerinin kirliliğe dayalı daralmasıdır. Su akışkanlığı yavaşlayınca da boru iç yüzeylerinde kirli bir tabaka oluşmakta ve her gelen pisliği tutmaktadır. Bu açıdan gider borularının aralıklarla yıkatılarak temizlenmesi her açıdan fayda sağlar. Yüksek basınçlı pimaş yıkama cihazı ile pimaş iç yüzeyleri yıkandığında boru iç yüzeyi sürtünmesiz olacak ve pisliğin tutunarak tıkanıklık oluşturması zorlaşacaktır.

Pimaş Açma | Uzmanlar Tesisat

Pimaş Açma | Uzmanlar Tesisat

  • Giderler aşırı kirlendiği zaman,
  • Atık su gider tesisatında istenilen eğim olmadığı zaman,
  • Atık su gider tesisatı hatalı montaj edildiği zaman,
  • Atık su gider tesisatında normalden fazla dirsek kullanıldığı zaman,
  • Atık su gider tesisatında çökme olduğu zaman, pimaş açma işe yaramaz.

Boru tıkanıklığı hiç istenmeyen bir sorundur. Ancak her zaman için buna hazırlıklı olmakta fayda vardır. Boru tıkanıklığı nasıl açılır neden tıkanır bunları bilmemiz gerekir. Tesisatın kurulumunda borular önemli bir amaca hizmet eder. Bir yandan temiz suyu evin içinde kullanılacak alanlara taşırlar, bir yandan da kullanılan suyun toplanarak kanalizasyona gönderilmesinde etkili olurlar. Bu yüzden temiz su ve pis suyu taşıyan borular vardır. Boru tıkanıklığı atıklar nedeniyle ortaya çıkan bir sorundur. Atıkların boru içinde birikmesi zamanla borunun tıkanmasına neden olur. Bazı durumlarda borulardaki yapım hataları da kısa zamanda tıkanıklık sorununun yaşanmasına neden olabilir. Ancak her türlü boru tıkanıklığı büyük sorundur. Kullanıcıları zorda bırakır.

Boru tıkanıklığı nasıl açılır neden tıkanır, her ne sebeple olursa olsun tıkalı boruları açmak için güncel yöntemlerin kullanılması gerekir. Bu yöntemler sayesinde kırmadan boru tıkanıklığı açılır. Bu yöntemleri robotlu tesisatçı, kameralı tesisatçı, cihazlı tesisatçı sizlere sunacaktır. Tıkalı boru açma için cihazlarla, tecrübeli ustalarla hizmet verecekler, tıkanıklığı açacaklar.

Pimaş Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Pimaş tıkandığı zaman tesisatçı robot kullanmıyor ise robotla tıkanıklık açma uygulamasını etrafı kırmadan yapamaz. Tıkanık olan yerlerdeki yabancı maddeyi yerinden kırma dökme olmadan çıkarmak için robot kullanmak gereklidir. Aksi durumda pimaş tesisatında tıkanıklığın olduğu yeri kırmak gerekli olacaktır. Bu durum çok farklı tadilat gerektiren maliyetli tablolar ortaya çıkacaktır.

Teknolojinin bu denli ilerlediği imkanların çok geniş olduğu tesisatçıların kendini bu denli geliştirdiği ortam kırma dökme asla yapılmamalıdır. Bu durumda tadilat durumu ortaya çıkar ve hiç beklemediğiniz maliyetlere katlanmak zorunda kalırsınız. Oysa pis su gider hattında tıkanıklık olduğunda, tıkalı pimaş gider borusu açma servisi kanal açma robotu ile pimaş tesisatında olan tıkanıklıkları açar.

Tıkanıklık mutfak pimaşlarında ise pimaş tıkanıklığı açma işleminden  sonra tesisatı uzun ömürlü kullanabilmek için pimaş yıkama hizmeti almanız gereklidir. Pimaş yıkama yağlanmanın yoğun yaşandığı mutfak pimaş hattının sürekli temiz kullanılması ve tıkanmaması adına önemli bir hizmettir. Mutfağın hayatımızdaki yeri her açıdan büyük paya sahiptir. Mutfak hattında sürekli tıkanıklık yaşanması hayat kalitemizi olumsuz etkileyecektir.

Aslına bakarsanız tıkanıklık arızasının çeşidi ne olursa olsun her zaman bizi olumsuz etkiler. Hayat akışımızı ve bütçemizi olumsuz etkiler. Eğer tıkanıklık olduğunda kırmadan tıkanıklık pimaş açma işlemi yapacak bir tesisatçı çağırmadıysanız olumsuz etkiler daha da artar.

İstanbul robotla kırmadan pimaş tıkanıklık açma servisi uygun tıkanıklık açma fiyatları ile logar açma, klozet açma, kameralı tıkanıklık açma profesyonelce yapılır.

Profesyonel tıkanıklık açma uygulaması yapan tesisatçı firmalar her açıdan tıkanıklığı daha uygun fiyatla ve daha kısa sürede yapar. Tıkalı gider açma yapan tesisatçı firma robotla lavabo açma, gider açma, tuvalet açma, kanalizasyon açma gibi tıkalı giderleri garantili açarlar.