Petek Temizliği 890 kez görüntülendi

Bayrampaşa petek temizliği;

Petek temizliği ,periyodik olarak cihaz ve kimyasal kullanılarak kalorifer tesisatının da temizlenmesi ile kombinin daha sağlıklı tasarruflu çalışmasına imkan sunan bir uygulamadır.Petek temizliği periyodik olarak yapıldığı takdirde ,kalorifer tesisatında ve peteklerde çamurlaşma ortadan kalkacaktır.Bayrampaşa petek temizliği servisi olarak petekleri sökmeden kimyasal ilaçla ve cihazla pratik uygulamalar sayesinde kısa sürede yapıyoruz.

Kışın kombi sayesinde ısınanların peteklerle sorun yaşaması oldukça sık rastlanan bir durumdur. Bu sorun tesisattaki tıkanıklıklardan ve kireçlenmeden oluşur. Petekler kombi tarafından ısıtılan suyu ortamda dolaştırarak, yaşam alanlarının sıcak olmasını sağlamaktadır. Eğer bu dolaşım sağlanamazsa, ısınmada gerçekleşmez. Bu sorunu yaşıyorsanız, petek temizliği konusunda gereken özeni göstermediğinizi söyleyebiliriz.

En az 2 yılda bir bu işlemin,Bayrampaşa petek temizliği servisine  yaptırılması kalorifer tesisatın ömrünü uzatacaktır. Yakıt tüketimini azaltacak, ısınmanızı sağlayacaktır. Sadece petek temizleme makinesi ve özel kimyasallar sayesinde sıcak kış günlerine hazırlanabilirsiniz. Sorun yaşamadan, ısınarak kalorifer sisteminizden ilk günkü randımanı alabilirsiniz.

Petek Temizleme Hizmetini Kimyasal İlaç ve Cihazla sunuyoruz.

Bayrampaşa petek temizliği

Petek temizliği yaptırırken kullanılan kimyasal ilaç  ve bu kimyasal ilacın dozajına dikkat edilmelidir. Petek temizliği yaptırırken kullandığınız kimyasal ilaç iyi değilse peteklere ve tesisata zarar verir. Kimyasal İlaç iyi olursa bu durumda  da kimyasal ilacın  dozajının/miktarının iyi ayarlanmalı bu hususa dikkat edilmesi  gerekmektedir. Yanlış oranlarda  kullanıldığı takdirde ise tesisat zarar görüp delinebilir.Bu durum özellikle eski tip demir tesisatlarda yaşanmakta olup tesisatın plastik tesisat veya demir tesisat olup olmadığına dikkat edilmelidir.Bayrampaşa petek temizliği servisi olarak bu hususlar üzerinde çokça durmaktayız.

Bu yüzden petek temizliği uzman kişilerce yapılmalıdır aksi takdirde daha öncede bahsettiğimiz gibi kalorifer tesisat da büyük zaralar oluşur belkide tesiat bir daha kullanılamayacak hale gelir. İşte bu yüzden petek temizliği yaptırırken petek temizliği yapan firmanın ne kadar fiyata petek temizliği yaptığı sizin için ikinci planda kalmalıdır. İlk olarak petek temizliği yapabilmek için gerekli petek temizliği maki,nesi,petek temizliği kimyasalına sahip mi, sahipse kalite seviyesi olarak en üst düzey kalitede mi diye dikkat etmeniz gerekmektedir. Unutmayın ki sağlıklı ve verimli bir temizlik için bu şartları sağlayan bir firmaya petek temizliği yaptırmanız gerekmektedir.

Peteklerde tıkanıklık ne anlama gelir?

Kalorifer tesisatında zamanla meydana gelen tıkanıklıklar sonucu, sistemin önceki yıllara oranla daha az ısınmasına, bireysel sistemlerde kombinin derecesinin artırılmasına rağmen yeterli derecede ısınma sağlanamamasına sebebiyet vermektedir.Radyatörlerin üst kısımları ısınıp alt kısımları ısınmıyorsa, önceki senelere göre kombinin daha fazla çalışmak sureti ile daha fazla yakıt tüketmesi sonucu fatura rakamlarında artış varsa, radyatör temizliği vakti gelmiştir.Petek temizliği yaptıracaksanız ,Bayrampaşa petek temizliği  servisini tercih edin,hem iç temizlik hemde buharlı dış temizlik yaptırın.

Petek tıkanıklığı cihazla kimyasal ile temizlenir.

Bayrampaşa petek temizliği servisi

Peki petek temizliği nasıl yapılmalı, kimlere yaptırılmalı, kaç yılda bir yapılmalı derseniz kısaca, bu başlıklara deyinelim. Öncelikle petek temizlikleri artık, petekler sökülmeden eviniz kirletilmeden daha kısa sürede teknolojik donanıma sahip makineler ile yapılmaktadır.Kimlere yaptırılmalı sorusuna gelince, tabii ki makinesi ve kimyasal ilacı olan firmaya yaptırılmalıdır.Makine ve kimyasal ilacın yanında ekip kaliteli ve tecrübeli olmalıdır. Petek temizlikleri 2 yılda bir mutlaka yaptırılmalıdır. Profesyonel hizmet almak isterseniz bizi arayın 212 446 00 55 bir telefon ile yanınızdayız.

Cihaz ve Kimyasal ile Yaptığımız Diğer Tesisat Temizliği  Hizmetleri;

  • Yerden Isıtma Tesisat Temizliği,
  • Kimyasal İlaç ile Yerden Isıtma Temizliği,
  • Kalorifer Tesisat Temizliği,
  • Merkezi Isıtma Temizliği,
  • Merkezi Isıtma Bakımı,
  • Alüminyum Petek Temizliği,
  • Döküm Petek Temizliği,

Yer: Bayrampaşa/İstanbul, Türkiye