Petek Temizliği 746 kez görüntülendi

Bahçelievler petek temizliği servisi

Petek temizliği ,kombinin rahat çalışabilmesi için,petek kanallarının tıkanmaması için cihaz ve kimyasal ilaçla yapılan pratik bir uygulamadır.Petek temizliği yaptırmak için illa bir sorunun ortaya çıkmasını beklemeden periyodik olarak petek temizliğini,kalorifer tesisat temizliğini yaptırmak en kazançlı  karar olacaktır.Kalorifer tesisat temizliğinin de yapıldığı bu hizmet ile kombi sonrası bütün tesisatın temizlendiğini ve tasarruf anlamında katkısının büyük olacağını unutmamak gereklidir.

Bahçelievler petek temizliği servisi olarak bu hizmeti uzun yıllardan beri almayan kalorifer peteklerinin,kalorifer tesisatının aşırı çamurlaşmış olduğuna çok şahit olduk.Bu durum karşısında müşterinin ifadeleri çok şaşkınlık içeren cümleler olmaktadır.Peteklerin temizliği ve Kalorifer tesisatı cihazla ve kimyasal ilaç ile yapılmalıdır ki, ısı tasarrufu sağlanabilsin.

İster merkezi sistemle, ister bireysel olarak kalorifer tesisatıyla ısının,sonuçta petekler sağlıklı çalışmıyorsa, ısınmanız mümkün değildir. Isınmak için sıcak suyun peteklerin içinde petek kanallarında dolaşımını sağlıklı yapması gerekmektedir. Buna engel sorunların olması halinde, ısınmada verim alamazsınız.Bu durumda Peteklerin alt tarafı soğuk, üst tarafı sıcak olur ya da hiç ısınmaz. Ayrıca yakıt giderleriniz artar, daha fazla para ödemek zorunda kalırsınız. Düşünün ısınamıyorsunuz ama yakıt parasını daha fazla ödüyorsunuz.

Buna engel olmak için petek temizliği yaptırmalısınız. Bunu en az 2 yılda bir yaptırdığınızda, hem kalorifer tesisatınızın ömrünü uzatır, hem de ısınabilirsiniz. Peteklere bağlanacak olan petek temizleme makinesiyle peteklerin içine özel kimyasallar enjekte edilmektedir. Bununla peteklerin içinde birikenler temizlenerek, kalorifer tesisatınızın ilk günkü gibi hizmet vermesi sağlanır.Bahçelievler petek temizliği servisi olaak vermiş olduğumuz hiznet ile bunu sağlıyoruz.

Cihazla petek temizliği ,kalorifer petek temizliği yapıyoruz

Bahçelievler petek temizliği servisi tercihiniz olsun.

 Petek temizliği zamanla peteklerin içinde su ve havadan dolayı kireçlenip tortu ve balçık oluşması sonucu, peteklere ne kadar sıcak su verilse de  dış tarafa yani peteğin bulunduğu mekana yeterince ısı verememesi sonucu teknolojik makinalar yardımı ile özel ilaçlar kullanılarak debisi ,basıncı yüksek bir şekilde temizlenmesine denir.Kısa ,öz ve basitçe petek temizliği böyledir. Fakat işin içine girildiği zaman herkesin yapamayacağı ,beceremeyeceği bir iştir. En basit örnek vermek gerekirse petek temizliği için kullanılan makine ve  petek büyüklüğüne göre değişen dozajlarda ilaç kullanmak,başka bir örnekte basıncın yeterli derecede  ayarlanmasıdır.Bahçelievler petek temizliği ekiplerimiz kalorifer tesisat temizliği yaparken bu noktalara özen göstermektedir.

Kalorifer Petek Temizliği için kullanılan petek temizleme makinesi ile fazla basınç verilirse,kalorifer tesisatında  bağlantı noktaları zarar görebilir,az basınç verilirse petekler temizlenmez  orta derecede/olması gereken  basınç değerini iyi bilmek ona göre kalorifer tesisatına basınç vermek gerekmektedir. Sonuç olarak petek temizliğinin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için iyi ve kurumsal bir şirket tercih ediniz.Kurumsal olan firmalarda çalışan servis elemanları iş yoğunluğu nedeni ile çokca uygulama yapmış bu işi benimsemiş bilinçli kalorifer petek temizliği yapan çalışanlara sahiptir.Kullandığı kalorifer tesisat petek temizleme kimyasalı test edilmiş kaliteli ,kalorifer tesisatına zarar vermeyen uygulanabilirliği olan kimyasal ilaçtır.

Cihaz ve kimyasal ile petek temizliğini yapıyoruz.

Cihaz ve kimyasal ile petek temizliğini yapıyoruz.

Peteklerin alt kısım çok iyi ısındığı halde  üst kısmı ısınmıyor, homojen bir ısınma sağlanamıyorsa; sebebi nedir diye merak ediyorsanız, bunun sebebi petek temizliklerinin yapılmamasıdır diyebiliriz.Bakıldığında eğer tesisatta kombi de problem yoksa ve 2 yıldan beri petek temizliği yaptırmadıysanız mutlak kimyasal ilaçla radyatör, petek temizliklerini yaptırmalısınız.

Petek temizliği, kalorifer tesisatı için, petekler için bakım anlamına gelmektedir.Bütün bu işlemler yapıldığı takdirde doğalgaz faturalarında rakamsal olarak fark edeceksiniz. Peteklerin yaptığı his yok olacaktır.Sağlık açısından büyük problem oluşturan his solunum yollarında problemler oluşturmaktadır.Bahçelievler petek temizliği servisi olarak,petek temizliğinde kullandığımız kimyasal ilaç bu işlem için özel geliştirilmiş ilaç olup sisteme zarar vermez ve sistemi korur. Uzun ömürlü kalıcı, kaliteli hizmet sunmak bizleri bu güne kadar mutlu etmiştir.

Cihaz ve Kimyasal ile Yaptığımız Diğer Tesisat Temizliği  Hizmetleri;

  • Yerden Isıtma Tesisat Temizliği,
  • Kimyasal İlaç ile Yerden Isıtma Temizliği,
  • Kalorifer Tesisat Temizliği,
  • Merkezi Isıtma Temizliği,
  • Merkezi Isıtma Bakımı,
  • Alüminyum Petek Temizliği,
  • Döküm Petek Temizliği,

Yer: Bahçelievler/İstanbul, Türkiye