petek temizleme 1498 kez görüntülendi

Petek temizleme kimyasalı ile petek temizliği cihazla yapılmalıdır.

Petek temizleme hizmetinde özel kimyasallar kullanılmaktadır. Bunlar peteklere zarar vermeden sağlıklı bir temizlik yapılmasını sağlar. Peteklerde birikmiş olan kireç kalıntıları en iyi şekilde temizlenebilir. Petek temizleme makinesini tesisata bağlayan ustalarımız petekleri yerinden sökmeden bir yandan petek temizleme kimyasalı ile kireç kalıntılarını söker, bir yandan da makine sayesinde tortuları tesisatın dışına çıkarır.Petek temizliği hizmetinde en iyi hizmeti bu yöntemle alabilirsiniz. Isınma sorunu yaşıyorsanız, servisimizi arayarak ustalarımızdan peteklerin temizlemesini isteyebilirsiniz. Petekleri yeni yöntemlerle konforlu şekilde temizleyen ekiplerimiz, ısınma sorununuzu çözdüğü gibi yakıt sarfiyatınızı da azaltmış olur. Artık ekonomik şekilde ısınmaya başlayabilirsiniz. Kış için yaptığınız hazırlıklara petek temizliğini de mutlaka ilave edin. Kombi bakımını yaptırdım demeyin, petekleri de temizlettirin.

Petek Temizliğini Petek Temizleme Kimyasalı ile yapıyoruz.

Petek temizleme kimyasalı

Kış aylarında ısınma için kullanılan kalorifer tesisatı,doğal gaz petekleri ve kombilerden yeteri kadar verim almanız için, petek temizleme kimyasalı ve cihaz ile yapılan temizlik ile bakımlarını da zamanında yaptırmalısınız. Çünkü suyun ısınmasını sağlayan kombi, bunu kalorifer tesisatı olmadan,petekler olmadan evinizin içinde dolaştıramaz.

Isınmış suyun evdeki dolaşımını sağlayan kalorifer tesisatı ve  peteklerde tıkanıklık gibi sorunlar olursa, sizlerde ısınma sorunu yaşamaya başlarsınız.Periyodik yapılması gerekli olan bu uygulamanın amacına ulaşması ve sizlerin tam verim alması iki unsura bağlıdır.Bahsedilen bu bir birini tamamlayan unsurların birincisi petek temizleme cihazı ,ikincisi ise petek temizleme kimyasalıdır.

Peteklerde bazen hiç ısınma olmaz, bazen de yer yer ısınma sorunu yaşanır. Çünkü zamanla suyun içindeki kireç peteklerde tortuya neden olur. Sistemdeki atıklar, çamur kalıntıları dibe çöker. Bu yüzden suyun geçemediği yerlerde ısınma olmaz.Petek temizleme kimyasalı ve  cihazla yapılan uygulama sayesinde ilk günkü gibi ısınabilir, yakıt giderleriniz yükselmez. Deneyimli bir tesisatçı özel cihaz ve kimyasallarla petek temizliği yapabilir.

Peteklerinizin de bakıma ihtiyacı olduğunu, ısınma sorunu yaşadığınızda farkına varırsınız. Kombinin sağlıklı çalışarak sistemdeki suyu ısıtmış olsa da, petekleriniz ısıyı iletmediğinde ısınamazsınız. Suyun etkisiyle oluşan kireçlenme, biriken tortular suyun dolaşımına engel olmaktadır.Petek temizleme cihazı ve petek temizleme kimyasalı sayesinde yapılacak temizlikle bu sorununuzdan kurtulabilirsiniz.

Petek temizleme kimyasalı  ile petek tesisat temizliği

Petek temizleme kimyasalı

Kullanılan kimyasal peteklerinize zarar vermeyecek özel bir maddedir. Bu nedenle petek temizliğinde bu yöntemin kullanılmasını talep etmelisiniz. Diğer yöntemler son derece meşakkatli ve zorlu bir çalışmayla gerçekleşir. Çünkü petekler yerlerinden sökülerek temizlenmeye çalışılır. Petek temizleme kimyasalı kullanıldığında, peteklerinizin sökülmesine gerek kalmaz.

Petek temizliği aynı kombi bakımı gibi belirli aralıklarla yapılmalıdır. Isınmada sorun yaşamak istemiyorsanız, kalorifer tesisatınıza iyi bakmalısınız. Kullanımınıza ve suyun sertlik derecesine bağlı olarak, zaman içinde peteklerinizin içinde kireç birikimleri oluşur. Suyun içindeki tortular, çamur birikimi peteklerin alt kısımlarına çöker. Isınma sorunu yaşayan kişiler bilir, peteklerde bazı kısımlar soğuk, bazı yerler sıcak olur. Soğuk yerlerde bu birikimler ya da kireçlenme olmuştur.

Petek Temizleme Kimyasal ile Petek Temizliği

Petek temizleme

 Bunu en iyi şekilde, peteklere zarar vermeden petek temizleme kimyasalı ile giderebilirsiniz. Elbette bunu kendiniz uygulayamazsınız. Temizlik deneyimli bir tesisat firması tarafından petek temizleme cihazı kullanılarak  yapılmalıdır.Petek temizleme kimyasalı  ile peteklere zarar vermeden cihazla petek temizliğini yapıyoruz.