• Hizmet Saatlerimiz08:30 - 20:00
  • Sabit Numaramız(0212) 446 00 55
  • Mobil Numaramız(0535) 338 12 53
  • Whatsapp Numaramız(0533) 653 93 05

Petek arası toz temizliği

Petek arası toz temizliği

Petek arası toz temizliği – Petek içlerinde , petek aralarında oluşan tozların temizliği sağlıklı ısınma açısından önemlidir

Yıllık bakımların yapıldığı kombi ve kalorifer tesisat iç temizliğini yaptırırken mutlaka petek arası toz temizliği de yaptırın. Bu sayede hem sağlıklı ısınacak hemde daha az ödeyeceksiniz. Yeni yeni tesisat piyasasında yerini alan petek arası toz temizliği günden güne faydasının görülmesiyle beraber bu hizmete talep artmaktadır. Evde yaşlı çocuk var ise bu temizliği yaptırmanız da fayda vardır. Çünkü; petek ızgara aralarında zamanla tozlar kümelenir ve burada mikroskobik canlılar yuva yapar. Petekler ısınmaya başladığı andan itibaren sıcaklığın etkisi ile toz zerrecikleri hareket ederek yaşadığımız alana dağılır. Bizde nefes alıp verdiğimizde havaya karışan tozları soluruz. Bu da toza karşı allerjisi olan çocukları ve yaşlılarımızı hasta eder. Astım hastası olan birileri var ise onlar bu durumdan çok daha rahatsız olacaktır.

Petek arası toz temizliği

Petek arası toz temizliği sağlıklı ısınmamızda atılabilecek en faydalı adım olacaktır. Peteklerde var olan tozlar çoğu zaman kimsenin dikkatini, çekmemiştir. Şimdi bir kendinize sorun ben evde veya iş yerinde hiç eğilip petek içlerine baktım mı ? Alınan cevap, büyük çoğunluk için hayır olacaktır. Bu yazıyı okuduktan sonra bir merak uyanacak ve sizde petek içlerine bakıp şaşıracaksınız. Eğer petek üstünden eğilip petek aralarına baktıysanız bu yazıda ne anlatmaya çalıştığımız daha iyi anlaşılacaktır.

 

(0535) 338 12 53