Nasıl yapılır 169 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Su kaçağı bulma resimleri, su kaçağı tespiti ve tamiri ya da makineyle su kaçağı bulma resimleri görüldüğünde daha somut bir bilgi oluşmaktadır. Tesisat kaçakları için akustik cihaz gerekliyken atık su gider boruları için kameralı su kaçağı bulma cihazları gereklidir.

Su kaçağı bulma resimleri

Su tesisatı kaçaklarının bulunduğu ve tamir edildiği resimleri paylaşmak istedim. Günümüz dünyasında su tesisatında oluşan su kaçakları cihazla bulunduğundan sonraki aşamada bir de tadilatla uğraşmak durumunda kalmazsınız. Su sızıntısı bulma resimlerinde de göreceğiniz üzere bu sizin için hem paradan hem zamandan tasarruf anlamına geldiği gibi kalıcı çözümde sunar.

Su kaçağı bulma resimleri | Uzmanlar Tesisat

Su kaçağı bulma resimleri | Uzmanlar Tesisat

Su kaçak bulma uygulaması cihazla yapılarak gereksiz kırma dökmenin önüne geçilir. Su tesisatçısı su kaçağını bulacak ise cihazla uygulama yapmalıdır. Öngörü ile su kaçağı buradadır kıralım olmadı başka yeri kıralım durumu ortaya çıkmamalıdır.  Su kaçağı bulma resimleri ile bu çalışmaların ne denli profesyonel yapıldığını göstermek istedik.

Su kaçak bulma uygulaması yapılırken su tesisatındaki kaçağı bulmak için kırma yapılmaz sadece tamir için tespit edilen yer açılır.

Kalorifer Tesisatı Kaçak Kapama İlaçlı Uygulama

Su tesisatı kaçaklarında sadece kalorifer tesisatında kaçak olursa o vakit kimyasal ilaçlı uygulama yapılarak hiç bir yer açılamadan kaçak giderilir. Bu durumda kalorifer tesisatında kaç adet kaçak var ise tamamı kapanır.  Su sızıntısı bulma resimleri ile hem durumu daha somut görmenizi hem de arızaların nasıl çözüldüğünü görmenizi istedik.

Kalorifer Tesisatı Kaçak Kapama | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Tesisatı Kaçak Kapama | Uzmanlar Tesisat

Kimyasal ilacın kullanıldığı tesisat sadece kalorifer tesisatı olup, temiz su tesisatı ve pis su tesisatında böyle bir imkan bulunmamaktadır. En azından şu an için (Mart 2018) su  tesisatı kaçaklarında kimyasal kullanılma durumu bu şekildedir. İlerleyen zaman dilimi içerisinde neler değişir hep beraber göreceğiz.

Pis Su Tesisatı Kaçak Bulma

Kullanım suyunun gittiği pimaş gider hattında oluşan su kaçaklarını bulmak içinde kamera ile görüntüleme gereklidir. Kamera ile gider görüntülenerek arızanın ne olduğu görülebilir. Alınan görüntüye göre pimaşta çatlak mı var çökmem mi var bu tespit edilir. Diğer taraftan pimaş hattına gerekli meyil verilmediyse de su kaçağı ve su sızıntısı oluşabilir.

Pis su tesisatı kaçak bulma | Uzmanlar Tesisat

Pis su tesisatı kaçak bulma | Uzmanlar Tesisat

Burada pimaş içi kamera sayesinde net görülebildiğinden içeride arızaya neden olan her ne var ise bu durum tespit edilir. Sonrasında arıza durumuna göre tamirat yapılır.

Su kaçağı bulma resimleri sayesinde daha somut görseller ile su kaçağının çeşidine göre uygulamaların farklılık gösterdiğini sizlerde görmüş oldunuz.

Benzer Gönderiler: