Nasıl yapılır 510 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kombiye su nasıl verilir, kombi çalışırken su eklenir mi ya da kombi su basma işlemi gibi farklı sorular sorulmaktadır. Bu yazımıza elimizden geldiğince bu soruları yanıtlayacağız.

  • Kombiye kaç günde su basılmalıdır.

Kombi suyu bitmedikçe yan, 1,5 bardan aşağı düşmedikçe su vermenize gerek yoktur.

  • Kombiye su basamıyorum ne yapayım?

Kombiye su basma işi kombi altındaki su doldurma vanasından yapılır. Kombi altındaki su doldurma vanasını bulup yavaşça sola çevirin. Su gelince su dolmaya başlayacaktır. 1,5-2 bar arasına gelince vanayı kapatın.

Kombiye Su Nasıl Verilir? Uzmanlar Tesisat

Kombiye Su Nasıl Verilir? Uzmanlar Tesisat

Kombiye Su  Nasıl  Verilir ya da  Kombiye Su Nasıl Basılır?

Kombi su basınç göstergesi düştüğü zaman kombi altında bulunan su doldurma vanasından su verilir. Kombide su seviyesinde azalma olursa kombi otomatik olarak su seviyesi istenilen seviyenin altına düştüğü için arıza moduna geçecektir. Bu kombinin durması anlamına geldiği için evinizde ısınma sorunları yaşanmaya başlar. Bu yüzden kombiye su verilmesi gerekir.  Yapacağınız bu işlem aslında zor olmayan bir işlem olup kolaydır.

Su doldurma vanası nasıl bir şey ve bunun su doldurma vanası olduğunu   nasıl anlayacağım?

  • Kombi altına eğilip bakınca su doldurma vanasının olduğunu görürsünüz. Mavi renkte uzun ya da siyah renkte uzun bir vanadır.
  • Kombinin alt kısmını elinizle yokladığınız zaman, burada küçük bir mandalın olduğunu fark edeceksiniz.  Eğer mandalı bulamazsanız, düz tornavida ile bu işlemi yapabileceğiniz bir yer olmalıdır.

Burayı mandalla çevirdiğinizde ya da tornavida ile çevirdiğiniz zaman kombideki su sayaç göstergesinde bulunan ibrede oynamaya başlar. Bu şekilde kombiye su vermiş olursunuz.

Kombiye su nasıl verilir , bu konusunda ister kombi kullanım kılavuzundan ister netten bakarak ister bir uzman tesisatçıya danışabilirsiniz. Size yardımcı olan servisinizden bunun nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Kombiye su basarken kombi açık mı olmalı?

En başından söyleyelim kombi açık veya kapalı fark etmez su verebilirsiniz. Ancak, kombi su basıncını kontrol edebileceğiniz gösterge dijital ise kombi açık olmalıdır. Su bastığınızda ne kadar su basıncı olup olmadığını dijital kombide kombi açıkken görebilirsiniz.

Kombiye fazla su verdim ne olur bir de kombi açıkken mi kapalıyken mi su vermemiz gerekiyor. Kombiye fazla su verirseniz kombi fazla suyu alttan tahliye borusundan akıtır. Kombiye su nasıl verilir, bu konuda size yardımcı olacak bilgileri vermeye devam ediyoruz.

Kombideki suyun azaldığını gördüğünüz zaman bu işlemi yaparak kombiye su verebilirsiniz. Bunu yapmadığınız zaman ısınmada çeşitli sorunlar yaşanmaya başlar. Normalde kombi su basıncının 1,5-2 bar arasında olması normal kabul edilir. Su basıncı bunun altına düştüğü zaman kombiye su vermelisiniz. Su verme sırasında basınç 3 barın üzerinde olursa, kombi zaten kendiliğinden fazla suyu akıtacaktır. Bu durumda panik yapmayın kombi fazla su verildiği zamanda emniyet ventilinden su dışarı atılarak göstergenin normal seviyeye dönmesi sağlanır.

Benzer Gönderiler: