Nasıl yapılır 347 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

İlaçsız makinesiz radyatör temizleme işi petek temizleme kimyasalı olmadığından ve makine olmadığından evde petek temizliğinden farkı yoktur. Yani sizin kendi çabanızla yaptığınız kirli suyu boşaltıp temiz su doldurmanızdan bir farkı yoktur. İlaçsız makinesiz petek temizleme yalanı, sorunu çözmeyen gereksiz bir uygulamadan öte bir şey değildir. Korozyonun temizlenmesi kimyasal ile ilaçlı makineli petek temizleme ile yapılabilir. İlaçsız petek temizleme işi istisnai durumlar için çok eski tesisat ve petekler için yapılabilir. Bunun dışında ilaç olmadan makine olmadan yapılacak uygulamanın faydası kısmidir.

İlaçsız makinesiz radyatör temizleme | Uzmanlar Tesisat

İlaçsız makinesiz radyatör temizleme | Uzmanlar Tesisat

İlaçsız makinesiz radyatör temizleme yalanı

Kış gelmeden yapılan petek bakımı ve tesisat bakımı cihaz ve ilaç olmadan yapılır mı? Günümüzde tesisatçı olmadığı halde bende petek temizliği yapıyorum diye sosyal medyada paylaşımlarda bulunan kişiler olduğu hepimizin malumudur. İlaç olmadan makine olmadan radyatör temizleme uygulamasını da yapan maalesef niteliksiz olan bu kişiler yapmaktadır.

Bu durumda piyasada işini hakkıyla yapan bu işe emek vermiş tesisatçı firmalar zarara görmektedir. İşinde ehil olmayan bu kişilerin bazıları ilaca ne gerek var diyor bazıları cihaza ne gerek var diyor. Bu durumda vatandaşın kafası karışıyor vatandaşta sizin yaptığınızı bende yaparım deyip kendi çabasıyla peteklerini temizlemeye çalışıyor. Oysa her işin bir uzmanı ve her işte gerekli malzeme ve tecrübe gerektiğini hepimiz biliyoruz.

Hangi  Durumlarda Petek Temizleme İlacı ve Makinesi Kullanılmaz?

İlaçsız makinesiz radyatör temizleme nasıl olur derseniz ? Bu şekilde yapılan bir temizlemenin kimseye faydası olamayacağı hatta petek temizlemeden bahsedilemeyeceği aşikardır. İlaçsız petek temizleme olur mu veya cihaz olmadan sadece ilaçlı temizlik olur mu bu iki duruma beraber bakalım.

İlaç olmadan temizlik; tesisatı çok eski demir boru olan sistemde ilacın etkisini kestiremeyen kişiler bu endişelerinden dolayı kullanmaz. Ancak cihaz kullanarak tesisatta temizlik yapar bu durum tamamen tesisatla ilgili özel durumlarda olur.

Cihaz olmadan temizlik; bu durumda merkezi sistemlerde kullanılan işleme özel bir uygulamadır. Bu nedenlere dayalı ilaç ve cihaz kullanılmaz ki bu durumlar uygulamaya özel durumlarda yapılır.

Evde petek temizleme işi de ilaç kullanmadan makine kullanmadan yapılan bir uygulamadır.

Benzer Gönderiler: