kombi 277 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kombiyi kaçta yakayım, kombilerde sıcaklık derece kaç dereceye ayarlanmalı ya da kombi kaç derecede yanarsa tasarruflu kullanırım. Kombi kalorifer sisteminde faturayı birebir ilgilendiren birden fazla etken var. Aynı katta iki daire biri kuzey bir güneye baksın bunlarda bile ısı farkı olacak ve fatura da farklı gelecektir. Kombi neden fazla yakar durumu evin hangi cepheye batığına, evin mantolamasının ne durumda olduğuna, evin alt katının boş olup olmamasına gibi bir çok neden sıralanabilir.

Kombi en düşük kaç derecede yanar kombi 40 derece de yanar ise veya kombi 50 derecede yanar ise ne olur gibi sorular tek başına cevaplanamaz.  Yoğuşmalı kombi kaçta yanmalı sorusunda ise net olan yoğuşmalı kombinin diğer kombilerden daha az yakıt tüketip daha verimli çalıştığıdır.  Şimdi birde kombi sıcak su ayarı var ki, bu diğerlerinden farklıdır. Kombi sıcak su ayarını yüksek tuttuğunuzda su çabuk ısınır, düşük olursa geç ısınır.

Kombiyi Kaçta Yakayım | Uzmanlar Tesisat

Kombiyi Kaçta Yakayım | Uzmanlar Tesisat

Evde Kombiyi Kaçta Yakayım ?

Kalorifer tesisat sıcaklığı kombinin kaç derecede sıcak su gönderdiği ile ilgilidir. Kış geldiğinde kombi bakımı yapılarak soğuk günlerde sıcak bir ortam sağlanması amaçlanır. Kombiyi kaçta yakayım sorusu kombi bakımı yapıldıysa daha anlamlı olacaktır. Zira kombi bakımı ve peteklerin bakımı yapılmadıysa kombiyi yüksek dereceye alsanız da istediğiniz düzeyde ısınma şansınız olmayacaktır. Kirliliğe dayalı ısı verimi düşecek kalorifer tesisatına gönderilen sıcak suyun ısı derecesi de bu bağlamda düşük olacaktır. Sistemin sağlıklı çalışması kombi bakımı ve kombi sonrası kalorifer tesisatı ve peteklerin bakımı ile mümkündür.

Kombi Sürekli Açık mı Olmalı?

Kombiyi kaçta yakayım sorusu bazen kombi düşük ayarda sürekli mi yansın veya yüksek ayarda kısa aralıklarla mı yansın. Kombi yüksek ayarda yanıp ev ısınınca kapatayım mı bu şekilde tasarruf edebilir miyim ? Bu ve benzeri sorular sorulmakta olup bu soruların cevaplanması gereklidir. Bu açıdan öncelikle kombi bakımı tesisat bakımı ve petek bakımı yaptırdınız mı ? Buradan başlayacak olursak daha sağlıklı ilerlemiş oluruz. Zira bakım yaptırmadan tasarruf etmek ısınmak çok kolay değildir. Doğru noktadan başladığınızda sonraki adımlarda doğru olmakta ve olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Bakımlar tamam ise yapılacak doğru şeyler ile tasarruf etme fırsatı tabiki doğacaktır. Kombi düşük ayarda sürekli yanması bizim kanaatimize göre çok daha az  yakıt tüketimine neden olur. Oysa kombiyi yüksek ısıda yakıp, ev çok sıcak olunca da kapatmak sizin daha yüksek faturalar ödemenizde neden olacaktır.

Benzer Gönderiler: