Kombi tesisat bakımı 276 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kombi petek bakımı, petek temizleme makinesi ile yapılır ve kombi bakımına yönelik de petek temizliği yapılırken kombi filtre temizliği yapılır. Kombi bakımı başlı başına ayrı bir işlem olup petek temizliği yapılırken kombi filtre temizliği kombi bakımı değildir. Kombi kalorifer peteklerinin bakımı, kombi bakımı petek temizliği yapılırken bazı şeyler maalesef karıştırılmaktadır. Kombi petek temizleme işlemi yapılırken lütfen kafanıza takılan bir şeyler var ise hemen sorun.

Örnek, petek temizliği nasıl yapılır, petek temizleme ne zaman yapılır ve petek temizliği kaç yılda bir yapılır gibi soruları da sorun cevabını ilk ağızdan alın.

Kombi petek bakımı | Uzmanlar Tesisat

Kombi petek bakımı | Uzmanlar Tesisat

Kombi petek bakımı kombi petek temizleme

Kış geldiğinde kombi bakımı yaptırdıysanız petek bakımını da  ihmal etmeyin. Her kış mevsimi hepimiz soğuklardan nasıl korunuruz evimizi en tasarruflu nasıl ısıtırız derdinde oluruz. Bu anlamda petek kombi bakımı tasarruflu ısınmamızda en akıllı adım olacaktır. Kalorifer petek temizliği için evde petek temizleme uygulamasını siz yapacaksanız bilin ki, yapacağınız şey tam temizleme değildir.

Kalorifer petek bakımı ne fayda sağlar?

  • Kombi arızalarının önüne geçilir.
  • Kombi ömrü daha uzun olur.
  • Kombi ekonomik moda geçerek tasarruf imkanı sağlar.
  • Petek bakımı ile peteklerde korozyon önlenir.
  • Petek bakımı ile beklenilen sıcaklık alınır.
  • Petek temizliği ile petek vanaları kontrol edilerek arızalı vanalar erken değiştirilir. Damlama var ise erken fark edilerek etrafın pas olmasının önüne geçilmiş olunur.
  • Peteklerde oluşan çamurlaşma tam olarak temizlenerek ısı artırılır.
  • Petek tesisatında ters bağlantı varise bu fark edilip düzeltilebilir.

Kalorifer Petek Tesisat Temizliği Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Bireysel kullanımlarda vatandaş istediği zaman petek kombi bakımı yaptırabilir. En uygun zaman ne zaman denildiğini çok duymaktayız. Bu açıdan bu konuya da değinmeden geçmeyelim. Bizim kanaatimiz en uygun vakit kış gelmeden sonbaharda bu temizliği yaparak kışın soğuklarına hazırlığı yapmaktır. Zira kış geldiğinde petek temizleme servislerinin yoğunluğu olduğu için istediğiniz de hemen servis bulamayabilirsiniz.

Bir gün de olsa soğukta kalmak kimse istemez bu açıdan kış kendini tam olarak hissettirmeden kalorifer petek temizliği yaptırın. Yılda bir kere yaptıramıyorsanız en azından iki yıla bir bu bakımları yaptırmanız sorunsuz ısınmanızda büyük fayda sağlayacaktır.