Kış geldi 293 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kombi çalışıyor petekler ısınmıyor ise ters giden bir şeyler var demektir. Sıcak su dolaşımı durduğunda kombi çalışsa da petekler ısınmaz. Kombi musluktan akan suyu ısıtırken petekleri ısıtmıyor ise kombi parçası bozuk olabilir ya da petekler tıkalıdır.

Kombiye uzak petekler ısınmıyor ya da bazı petekler ısınmıyor ise peteklerde hava olabilir. Uzaktaki peteklerin daha fazla ısınması için kombiye yakın peteklerin vanalarını kısın.

Kombi Çalışıyor Petekler ısınmıyor

Havalar iyice soğudu kombiyi çalıştırdık ama petekler ısınmadı ne yapmalıyım diyen çok kişi var. Kışın ısınma ihtiyacı genellikle bireysel ısınma yöntemi kombi ve kalorifer tesisatı ile giderilmektedir. Giderek yaygınlaşan kombi kalorifer kullanımı ısınmada büyük kolaylık sağlamaktadır. Ancak bu ısınma yönteminde bazı konulara dikkat etmelisiniz. Kombi petekleri ısıtmıyor diye yakınanlarda olabilir. Bu demektir ki kombi bakımınızı zamanında yaptırdınız, ancak petek bakımını ihmal ettiniz.

Kombi Çalışıyor Petekler ısınmıyor | Uzmanlar Tesisat

Kombi Çalışıyor Petekler ısınmıyor | Uzmanlar Tesisat

Kombi çalışıyor, kombinin çalışmasında herhangi bir sorun yok. Ama petekler ısınmıyor, evinizde ısınmadığı için soğuk oluyor. Bu durumda hem kombinizi zorlamış oluyorsunuz,  hem de boşuna yakıt masrafına katlanmış oluyorsunuz. Sistem sağlıklı çalışmadığında kombinin ömrü de çok uzun olmaz. Petekler ısınmıyorsa, kışın tasarruflu ve istenilen düzeyde sıcaklıkta ısınmayı beklemek yanlış olur.

Kalorifer Kombi Petek Temizliği Neden Yaptırılmalıdır?

Kombi çalışıyor petekler ısınmıyor, bu yakınma zamanında petek temizliği yaptırmayan kişilerin dile getirdiği bir sorundur. Petekler ısınmadığı gibi evin içi de buz gibi olur. Ancak siz doğalgaz parasını daha fazla ödemeye devam edersiniz. Bununla da kalmaz tesisat içindeki kirlilik sebebi ile  kombi arıza yapabilir. Hem maddi külfetiniz artar, hem de soğuk kış günlerinde evinizi ısıtamazsınız. Bir an evvel petek temizliği yaptırmalısınız. Ustalar petek temizleme cihazıyla, özel temizleme kimyasalı ile petekleri zahmetsizce temizler.

Kalorifer peteklerinde tıkanıklık olduğunda kombi sürekli çalışarak petekleri ısıtmaya çalışır. Bu durumda petekler ısınmadığı gibi yakıt tüketimi de çok fazla olur ve fatura kabarık gelir.  Yıllık bakımları yapılan kombi, kalorifer tesisatı ve petekler hem daha verimli çalışır hem de tasarruflu çalışır. Daha uzun ömürlü ve sorunuz çalışma sistem sizi soğukta bırakmaz.

Benzer Gönderiler: