1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kalorifer tesisat kaçağı veya kalorifer kombi kaçağı olduğunda öncelikli çözüm kırma dökmenin olmadığı çözüm olmalıdır. Kalorifer borularda su kaçağı olduğunda kalorifer tesisatında su kaçak tespiti cihazla yapılmalı ya da direkt kimyasal uygulama ile tamir edilmelidir.

Kalorifer Tesisatındaki Su Kaçağı  Nasıl Oluşur? 

 • Kalorifer tesisatı dışarıdan delinebilir.
 • Kalorifer peteği delik olabilir. Delik petek tamir edilemez ise petek değiştirilmelidir.
 • Tesisatta malzeme kaynaklı hata olabilir.
 • Usta kaynak hatası olabilir.
 • Boru çok eski olduğunda kendiliğinden çatlayabilir.
 • Petek vanalarını diplerinden çok ince su sızıyor olabilir.
 • Kombi içerisindeki bir parça kaynaklı ince su sızıntısı olabilir.
 • Kombi kazanında ki hava bitmiş olabilir.(düşük ihtimal)

Kimyasal ile kırmadan tesisat kaçağı giderme pratik ve uygulanabilir bir yöntemdir.  Kalorifer tesisatı su kaçağı onarımı, kombi su kaçağı onarımı bu şekilde giderilebilir.

Kalorifer Tesisat Kaçağı | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Tesisat Kaçağı | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Tesisat Kaçağı Nedir?

Kombinin arıza vermesine ve çalışmasını engelleyen, kombi tesisatı, kalorifer tesisatı su kaçağıdır. Kalorifer Tesisat Kaçağı oluştuğu andan itibaren kombi su eksilttiği için kombi su kaçağını algılayacak her daim arıza verecek ve çalışmayacaktır. Kırmadan kimyasal ile kalorifer tesisat su kaçağı onarımı yapılması bu durumda elzemdir. Kombide eksilen su tamamlanmadığı müddetçe kombi yeniden çalışmayacak petekler ısıtmayacaktır. Kış ortasında soğukta kalacağınız ve kombi çalışmayacağı içinde sıcak su kesintisi olacaktır.

Kalorifer tesisat borularında kaçak tespiti yapıldıktan sonra kaçağın nasıl giderileceği ön plana çıkmaktadır.  Kalorifer tesisatında su kaçağı olduğunda kırmanın dökmenin olmadığı pratik kimyasal uygulama yapılır. Kalorifer borularında su kaçağı bulma yerine direkt ilaçla kaçak giderme uygulaması yapılır.

Tesisat kaçak giderici kimyasal, kalorifer kimyasal uygulama yapılarak tesisatta kaç adet kaçak var ise hepsi kapanacaktır. Tek uygulama ile birden fazla kaçak giderilecek zaman kaybının da önüne geçilecektir. Bu sayede cebinizden fazla para da çıkmamış olacaktır.

Kalorifer tesisatı yani kombi petek tesisatında bir su kaçağı olursa kombi su kaçağı kimyasalı kullanılması her açıdan kazançlı çıkmanızı sağlar. Doğalgaz tesisatı su kaçağı, kombi su kaçağı tamiri ilaçlı yapıldığında  kaç tane kaçak var ise tamamı tek uygulama ile kapanır.

Kalorifer Tesisat Kaçağı Olduğu Nasıl Anlaşılır ya da Kombi Tesisatındaki Kaçak Nasıl Anlaşılır ?

 • Kombi arıza verir, ancak her kombi arızası su kaçağı olduğu anlamına gelmez.
 • Kombi su basınç göstergesi 1,5 bar altına düşer.
 • Sürekli kombi duraklar, çalışmaz.
 • Kombi su göstergesi su verdiğinizden kısa bir süre sonra su basıncı düşüyor ise su kaçağı vardır.
 • Kombiye sürekli aralıklarla su vermeye başladıysanız su kaçağına işarettir. Sürekli kombiye su verdiğiniz için su faturasında yükseliş olacaktır.

Kalorifer tesisatına kaçak var ise bu arıza ekranda bir kod şeklinde belirir. Bu koda netten kombi markasını yazarak arızanın ne olduğunu görebilirsiniz. Kombi kalorifer tesisatında su sızıntısı var ise su göstergesi 1,5 barın çok altına düşecektir.

Kalorifer Kaçak Giderici Kimyasal Uygulama

Kalorifer tesisatı su kaçağı, tesisat kaçak sıvısı ile kalorifer kaçağı tamiri,  su sızıntısı tamiri yapılmış olur. Daire olsun, iş yeri olsun, villa olsun fark etmez kalorifer tesisatı kaçağı için kaçak giderici kimyasal uygulama yapılabilir. Kombi su basıncının ne sıklıkla düştüğü de uygulamanın nasıl yapılacağının ne miktarda ilaç kullanılacağını belirler.

Kombi su eksiltiyor kombi su kaçağı için uygulama yapılmadan tam anlamıyla analiz edilip profesyonel uygulama yapılmalıdır. Profesyonel tesisatçı servis kalorifer borusundaki su kaçağı içi ne yapılması gerektiğini iyi bilir. Bu açıdan pratik uygulama olan kırmadan kimyasal ile kalorifer tesisat su kaçağı onarımını yapar.