1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kalorifer kaçağı kombinin su eksiltiyor olmasına dayalı kombinin çalışmamasına, kombinin arıza vermesine neden olan tesisat arızasıdır. Kalorifer su kaçağı olduğunda tesisata su ilave edip kalorifer su kaçağını önlemeye çalışıp arızayı sonlandırabilirsiniz. Fakat boruda kaçak olduğundan su yine eksilecek yine aynı şeyler tekrar edilmek durumunda kalınacaktır. Bu arızanın çözülmesi için çağırdığınız usta kalorifer borusunda su kaçağını bulmak amacıyla boruları kontrol etmek için kırmam gerek derse  sebebini sorun. Öncelik teknolojik imkanların kullanılarak çözüm üretimi olmalıdır.

Bu tarz hizmet sunan tesisat ustaları teknolojik gelişmeleri takip etmeyen eski tip usüllerle hizmet sunmaya çalışan kişilerdir. Oysa değişime açık olup yenilikleri takip etmiş olsa hem kendi kolay iş yapacak hemde hizmet alacak vatandaş rahat bir nefes alacaktır. Kalorifer tesisat borularında kaçak tespiti profesyonel uygulamalar ile yapılmalıdır.

Kalorifer Kaçağı | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Kaçağı | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Kaçağı Kalorifer Tesisatında Su Kaçak Tespiti

Kombi Tesisatında Kalorifer Tesisatında Kaçak Olduğu Nasıl Anlaşılır bunun üzerinde durmak gerekli diye düşünüyorum. Kalorifer tesisatında kaçak olması halinde kombi su göstergesi aşağı yönlü hareket edecek ve kombi arıza moduna geçecektir. Bu ne anlama gelir derseniz kombi çalışmayacağından kombiye su ilave etmeniz gerekecektir. Kombiye su verme vanasından su verdikten sonra kombi çalışacaktır fakat tesisat su kaçağı onarımı yapılmış olmayacaktır.

  • Kombi arıza verir. Kombi ekranında arıza kodu çıkacaktır. Bu koda netten baktığınıza su basıncı yetersiz olacaktır.
  • Alt kata su sızabilir veya lat katın tavanında kararma olabilir.
  • Parkeler şişebilir. Fayans aralarından su çıkabilir.

Kalorifer Kaçağı Nasıl Giderilir?

Kalorifer tesisatında sıcak su kaçağı arızasının giderilmesi için ya cihazla yer tespiti yapılıp arızanın olduğu yer kırılacak. Ya da direkt kimyasal uygulama yapılarak arızanın olduğu yer ilaçla tamir edilecektir.

  • Kalorifer su kaçağı için özel üretilen kalorifer kaçak giderici kimyasal olup hiç bir yeri kırmaksızın tesisattaki kaçaklar kapatılmaktadır.
  •  Kombi ile ısınan mekanlarda peteklerin ısınmasını sağlayan kalorifer su tesisat kaçağı ilaçla giderilir.
  • Çok pratik uygulama olan kalorifer kaçak kimyasal uygulamasını yaptığınız zaman kalorifer tesisatında kaç adet kaçak olursa olsun tamamı kapanır. Kalorifer borularında kaçak giderme işi elbette en pratik kimyasal ile tamirattır.

Peki bu nasıl mümkün olmaktadır diye düşünenler olduğunu biliyorum. Bu merakınızı gidermek için nasıl bir işlevselliği olduğunu da yazmış olalım. Kalorifer su kaçağı kimyasalı kaçağın olduğu yerde oksijenle birleşip kristalleşerek kaçakları kapatır. Bu sayede hiç bir yer kırılmadan hem de kaç adet kaçak var ise hepsi bu yolla kapanır. Kalorifer tesisatındaki su kaçağı nasıl bulunur sorusunun en pratik yolu kimyasal ilaçlı tamirattır.