İlaçsız temizlik 257 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

İlaçsız petek temizleme işleminden makineli ilaçlı kalorifer petek temizliğinden elde edilen sonuç beklenmemelidir. Petek temizliği ilaçlı mı ilaçsız mı olur, ilaçlı tesisat temizleme ile makine ile petek yıkamanın gerekliliği ortadayken aksi yapılmamalıdır. Makinesiz ilaçsız petek temizleme, ilaçlı petek temizliği ile karşılaştırılmamalıdır. İlaçlı petek bakımı yapıldığında ilaç ile kalorifer tesisat ve petek içlerinde katılaşmış çamurlaşmış kirlilik sıvı hale getirilip tesisat dışına çıkarılır. Makinesiz ilaçsız yapılan petek tesisat bakımından ne beklenebilir.

İlaçsız petek temizleme | Uzmanlar Tesisat

İlaçsız petek temizleme | Uzmanlar Tesisat

İlaçsız petek temizleme etkili bir uygulama mıdır?

Kalorifer peteklerinde oluşan tıkanma cihaz olmadan ilaç olmadan temizlenmez. Kışın ortasında petekler artık evi ısıtmıyor ise ortaya çıkan manzara sizi hasta edecektir. İlaç olmadan petek temizleme yaptırdıysanız bunun size sunacağı fayda kısa vadeli olacaktır. Tam kış ortasına ulaştığınızda petekler ısıtmaz hale gelecektir. Dönüp kendinize bir sorduğunuzda hata ilaçsız yapılan petek temizliğinde olduğunu fark edeceksiniz. Bu nedenler işi hakkıyla yapacak tesisatçıları çağırıp mağduriyet yaşamayın.

Sonuç olarak bir iş için yapılması gereken ne ise yerine getirilmeli ki sonuçta istediğimiz gibi olsun. Makinesiz ilaçsız bir kalorifer petek bakımında sadece kirli su boşaltılmış yerine temiz su ilave edilmiş olur. Yani petek yüzeylerine yapışan kirlilik, boru çapını daraltan kirlilik temizlenmiş olmaz.

Petek Temizleme için Neden Ucuz Fiyat Veren Tesisatçı Çağrılır?

Petek temizliğini yapacak tesisatçı firma belli başlı maliyetlere katlanarak kaliteli bir iş çıkarmalıdır. Bu anlamda nihai hizmeti alacak vatandaşa da iş düşmektedir. Eğer işini hakkıyla yapan tesisatçıdan hizmet almazsanız işin sonu bellidir. Bu tesisatçı firmada ister istemez piyasanın yöneldiği ucuz iş çıkarma derdine düşecek ayakta kalmaya çalışacaktır. Bu şekilde işleyen bir süreçte de asal kaliteli hizmet alma şansımız olmayacaktır.

Şunu anlamak zor değil düşük fiyat araştırın hakkınız ancak ucuz fiyat alınan kişi ilaçsız petek temizleme yapıyor ise tabi ki diğer tesisatçıdan düşük fiyat verecektir. Devletine vergi vermiyor sabit bir yeri yok ise seyyar çalışıyor ise tabi ki tesisatçı firmadan düşük fiyat verecektir. Bu anlamda ciddi rahatsızlık duyduğumu ifade etmek istiyorum. Sonrada dönüp acaba neden peteklerim ısıtmıyor neden düzgün iş yapan kalmadı diye kızıp duruyoruz. Oysa vatandaş olarak işini hakkıyla yapana hakkı olan ücreti verip ucuz iş yapıp kalitesiz garantisiz iş yapanlara biz desteklemesek böyle bir tablo zaten olmayacaktır.