Havalar soğudu 200 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kombi Suyu Isıtıyor Petekleri Isıtmıyor – Kış geldiğinde peteklerin ısıtıp ısıtmadığını petekler çalıştığında anlarız

Kombi Suyu Isıtıyor Petekleri Isıtmıyor durumu ilk başta kombi arızası gibi algılansa da ifade edilmek istenen şudur. Kombide arıza yok buna rağmen peteklerden gerekli sıcaklığı alamıyorum. Peteklerin altları buz gibi üstleri ılık bunun nedeni nedir merek ediyorum. Kış soğuğunda daha bir hissedilen ve farkına varılan bu durum tesisatla ilgili arıza yok ise petek tıkanıklığı ve tesisat tıkanıklığı ile ilgilidir.

Evinizi kalorifer tesisatı ile ısıtıyorsanız, peteklerin ısınmaması gibi bir sorunla her zaman karşılaşabilirsiniz. Özellikle Kombi Suyu Isıtıyor Petekleri Isıtmıyor diyorsanız, hemen bir usta çağırmalısınız. Petekler kontrol edilerek içinde biriken atık maddeler, kireç tabakaları temizlenmelidir. Kalorifer tesisatında bulunan suyun sertlik derecesine bağlı olarak peteklerin içinde kireç oluşmaya başlar. Bu kireçlenme tesisatın borularını ve vanaları da etkiler. Bu kireçlenmenin zamanında temizlenmemesi, kireç tabakalarının kalınlaşmasına ve peteklerin ısınmamaya başlamasına neden olur.

Kombi Suyu Isıtıyor Petekleri Isıtmıyor , bu sorunun kaynağı kombiniz değil peteklerinizdeki kirlenmedir. Kirlenen petekler sağlıklı çalışan kombiye bile zarar verir. Petek temizliği ihmal edilirse kombinizin arıza ışığı sıkça yanabilir. Bu yüzden kış gelmeden hem kombi bakımını yaptırmalı, hem de petek temizliği yaptırmayı ihmal etmemelisiniz. Peteklerin kirlendiğini ısınmamaya başlamasından anlayabilirsiniz. Kombinin ısısını yükselttiğinizde bile sorun çözümlenmez. Petekler hala ısınmaz, özellikle alt kısımları soğuk kalır. Bunu gidermenin tek yolu profesyonel bir şekilde hizmet alınarak, petek temizliği yapılmasıdır.

Yorum Yap