1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Gider Tıkanıklık Açma Servisi tıkalı olan boruyu kırmadan açmak için kanal açma veya pimaş açma makinesi kullanır. Tesisatçının tuvalet tıkanıklığı açmak için kullandığı makine büyük kolaylıklar sağlar. Lavabo tıkanıklığı açma ve klozet gideri tıkanıklığı açma işi profesyonel tıkanıklık açma makineleri ile yapılır. Kameralı tıkanıklık açma, pimaş gideri açma veya mutfak tıkanıklığı açma işi sonrası kullanılır. Mutfak gider borusu tıkandı ise kamera ile alınan görüntüye bakıldığında genel tıkanıklığın nedeni yağlanmadır.

Kırmadan robotla, lavabo tıkanıklığı açma, klozet gideri tıkanıklığı açma ve mutfak tıkanıklığı açma işi profesyonelce yapılır. Aşırı yağlanmadan mutfak gider borusu tıkandı ise  profesyonel tıkanıklık açma makineleri, kameralı tıkanıklık açma uygulaması ile  pimaş gideri açma yapılır.

Gider tıkanıklık açma servisi bu anlamda sizin için vazgeçilmez faydalı hizmetler sunar ve cebinizden fazla para çıkmasına engel olur. Bu sayede tıkanıklık ile ortaya çıkabilecek kötü koku, rutubet ve nem istenmeyen olumsuz durumlar ortaya çıkmaz. Ana hatta bağlanan giderde oluşacak tıkanıklık evde mutfak giderini, lavabo giderini de etkileyecek olup mağdur olmanıza sebep olur.

Gider Tıkanıklık Açma Servisi | Uzmanlar Tesisat

Gider Tıkanıklık Açma Servisi | Uzmanlar Tesisat

Gider tıkanıklık açma servisi tıkanıklığı açtıktan sonra kamera ile görüntüler. Eğer pimaşlar çok pis ise pimaş yıkama önerilir. Uygun pimaş açma fiyatlarına ve pratik tıkanıklık açma uygulamasına ulaşmak için telefon etmeniz yeterlidir. Gider tıkanıklık açma servisi ile pimaş tıkanmaları için kolay çözümler sunulmakta ek maliyetli durumlar ortaya çıkmamaktadır.

Neden Gider Tıkanıklığı Oluşur? – Gider Tıkanıklık Açma Servisi

  • Tıkanıklık pimaş giderlerinin çok eski olması ve yoğun kullanılması sebebi ile ortaya çıkar.
  • Gider borularına atılan yabancı cisimler suyun gitmesini engeller, bu durumda su giderden geri taşar. Peki sadece gidere atılan yabancı cisimler mi tıkanıklığa neden olur.
  • Giderde çökme olursa, ilk yapım aşamasında gerekli eğim verilmez ise bu durumlarda da tıkanıklık oluşacaktır. Gider borularında su kalacak buda tıkanıklığın yanında kokuya da neden olacaktır. Mutfak lavabosu, lavabo gideri tıkandı ise burada suyun gittiği pimaş tıkandı anlamına gelir.

Pimaş giderlerinde belli periyotlarla pimaş yıkama yapılması da tıkanıklık riskini asgariye indirecektir.

Tıkanan Gider Borusu Nasıl Açılır?

  • Tıkalı pimaş borusuna ulaşmak için kırmaya dökmeye gerek kalmadan makine yardımıyla tıkanıklığa neden olan cisim gidere itilir.
  • Eğer tıkanıklığa neden olan cisim bez tarzı bir şey ise makine ucunda bulunan aparata sarılarak dışarı çıkartılır.  Bu sayede en zor görünen tıkanıklıklar dahi kolay yöntemlerle açılmış olur.
  • Tıkanıklığın açılması sadece tıkalı boru açma kimyasalı ile açılmaz. Tıkanıklık açma, kanal açma robotu ile tıkalı olan boruyu tıkayan madde çıkartılarak tıkanıklık açılır. Eğer rögar tıkandı ise rögar açma uygulaması yapılmalıdır.
  • Gider tıkanıklığı açma, pimaş tıkanıklığı açma uygulaması için cihaz gerektiğinden evde kendi başınıza yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. Gider açmak için kimyasal kullanmanız da ne denli etkili olur tıkanıklık çeşidine bağlı olarak değişir.

Zamansız oluşan tıkanıklıkların çözüme kavuşturulması için tıkanıklık cihazı ile hizmet veren tesisatçılar ile iletişime geçin rahat edin. Tıkanık boru zamanla su kaçaklarına da neden olacağından tıkalı gider açma hizmeti uzman tesisatçılardan alınmalıdır. Tıkanıklık tuvalette ise tuvalet açıcı asit dökmek veya logar açıcı dökmek çözüm için yeterli adım olmayabilir.

Tıkalı kanal açma, klozet tıkanıklığı açma,  lavabo gider tıkanıklığı açma için kullanılan tıkanıklık robotu ile en zor tıkanıklıklar bile açılır. Burada dikkat edilmesi gereken şey tıkanıklık türüne göre uygulama seçilmelidir. Tuvalet gider açmak için lavabo açma teli kullanılır ise sonuç alınamaz. Mesela su borusu tıkanıklığında tıkanıklık açma robotu kullanılamaz. Su borusu tıkanıklığı için su jeti gereklidir.