• Hizmet Saatlerimiz08:30 - 20:00
  • Hemen Ara(0212) 445 60 52
  • Mobil Numaramız(0533) 467 34 41
  • Whatsapp'tan Yaz(0533) 467 34 41

  Duş Gideri Tıkandı

  Duş Gideri Tıkandı
  1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
  Gönderiyi OylaLoading...

  Pis su giderlerinde oluşan tıkanıklık günlük yaşamınızı olumsuz etkileyen ve beklenmedik anda ortaya çıkan tesisat arızasıdır. Bu tıkanıklıklardan biri de duş gider borusu tıkanıklığıdır. Duş gideri tıkandı ise demir çubukla azla müdahale etmeyin.

  Banyo tıkanıklık açma yöntemlerini bilmeden bireysel olarak uğraştığımızda işin sonu nereye varacak bilmeyiz. Ya tutarsa tarzı bir uğraştan öteye geçmez ve yorulduğumuzla kalırız. Bunun yanında birde duş teknesi gideri pimaş tesisatına zarar verdiysek durum daha da kötüleşmiş demektir. Duş gideri tıkandı ise yapılması gereken bireysel çabalarla tıkanıklığı içinden çıkılmaz bir hale getirmek değil profesyonel tıkalı gider açma servisinden yardım almaktır.

  Hem tıkanıklık sorunumuz var hemde kırılan pimaş tamiratı veya değişmesi durumu ile karşı karşıyayız demektir. Uğraşılması gereken sadece tıkanıklık iken şimdi birde daha sorunlu olan pimaş kırığı sorunu ile uğraşmak durumunda kalırız. Maliyeti ciddi oranda artıracak pimaş kırığı, küvet gideri  tıkanıklığından daha zordur.

  Duş Gideri Neden Tıkanır ?

  Banyoda duşakabin gider borusu tıkandığında banyo gideri de taşacaktır. Tıkanıklık elbette gidere atılan saç, kıl, tüy ve diğer atılmaması gereken yabancı cisimlerden kaynaklanır. Duşakabin giderine giden saç telleri özellikle uzun olan saç telleri gidere sarılı zamanla bir tampon oluştururlar. Zamana ve kullanıma dayalı burada en küçük parçacıklar bile tutunmaya başlar. Bu durumda tıkanıklık kaçınılmaz olur. Duş gider boru çapı zaten çok büyük olmadığından giderde tıkanıklığa neden olabilecek hiç bir şey gitmemelidir.

  • Kullanıcı hatasına dayalı tıkanıklık oluşabilir.
  • Tesisat yapım aşamasında boru çapının olması gerekenden küçük çapta yapılması.
  • Dış etkenlere dayalı tesisatta çökme, kırılma gibi durumlarda tıkanıklık oluşur.
  • Ana hatta atılan ıslak mendiller vb. yabancı cisimlere dayalı da duşakabin tıkanıklığı oluşur.

  Duş Gideri Tıkandı Nasıl Açılır ?

  Duş gideri tıkandı ben açarım edasıyla işe koyulmadan önce gerçekten yapabileceğiniz bir şeyler var ise pimaşa zarar vermeden yapılmalıdır. Ancak rastgele pimaşa sert bir şeyle açmaya çalışmak sizi zarara uğratır. Hem yorulursunuz hemde sorun bir iken iki olur.

  Bu anlamda banyo gideri tıkandı nasıl açılır, tıkanan gider nasıl açılır konusunda fikir sahibi olmak gereklidir. Eğer banyo gideri açma teknikleri hakkında bilgimiz ve cihazımız yok ise uğraşmasak daha karlı çıkarız.

  • Yapılması gereken tıkanan giderlerin açılması için robotla tıkanıklık açan uzman tesisatçılar ile iletişime geçmenizdir.
  • Duş gideri tıkandı ve banyo gideri taşıyor ise tıkanıklığın yaşandığı pis su giderlerinin açılması için robotla tıkanıklık açan tesisatçı çağırın.
  • Bu sayede duş giderinde oluşan tıkanıklık robotla kırma dökme olmadan, pimaş tesisatı zarar görmeden açılmış olacaktır. Hem maliyet çok daha düşük olacak hem de yeni sorunlarla uğraşmak durumunda kalmayacaksınız.
  (0212)445 60 52(0533)467 34 41