1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Boru Tıkanıklık Açma nasıl yapılır sorusunda, tıkanan boru temiz su tesisatı borusu mu, pis su tesisat borusu mu bu önemli bir noktadır. Tesisat boruları zemin altında kaldığı için bir arıza olması durumunda zemin kırılmadan nasıl arıza giderilir konusu merak edilir. Pimaş boru tıkanıklığı açma görüntüleme tıkalı boru açma yöntemleri arasında önemli bir yere sahiptir.

Boru tıkanıklık açma hizmeti bu anlamda istediğiniz şekilde kırmadan robotla boru tıkanıklığı açma uygulamasını kapsar. Burada ayırt edilmesi gereken bir şey var o da temiz su tesisat boru tıkanıklığının açılmasında kullanılan yöntemdir. Biraz daha açarsak temiz su borusu tıkandığında, bu tıkanıklık tesisat kaynağına bağlı ise bu durumda tıkanıklığın açılması olanaksızdır.

Boru Tıkanıklık Açma | Uzmanlar Tesisat

Boru Tıkanıklık Açma | Uzmanlar Tesisat

Boru Tıkanıklık Açma Boru Neden Tıkanır?

Tıkanıklık nedeni ne olursa olsun ister, lavabo gider borusu açma gerekli olsun ister pimaş boruda tıkanıklık açma olsun. Tıkalı boruyu ne açar sorusu için en ideal çözüm robotlu tıkanıklık açmadır.

  • Gidere atılan bez, ıslak mendil, saç telleri gibi yabancı maddeler atıldığı için.
  • Evde tadilat yapıldığında boya artıkları, kullanılan malzeme atıkları borulara atıldığında tıkanıklık olur.
  • Boru tesisatında çökme olursa tıkanıklık olur.
  • Boru pimaş hattında eğimsizlik var ise tıkanıklık sürekli olur.

Mutfak gider tıkanıklığı açma, tıkalı pimaş açma nedenleri de hemen hemen aynıdır.

Diğer taraftan su tesisat borusu tıkanıklığı için farklı cihaz ve farklı boru tıkanıklığı açma yöntemi kullanılır. Çünkü burada temiz su tesisat tıkanıklığından bahsetmekteyiz.

Gider Pimaş Boru Tıkanıklık Açma Nasıl  Yapılır?

  • Temiz su tesisatında böyle bir arızada, boru tıkanıklığı açma olanaksız olduğundan tesisat değiştirilmesi gerektiğinden sıkıntılı bir arızadır. Zaten temiz su tesisat tıkanıklığı boruyu tıkayan pisliğe dayalı ise de burada kanal açma tıkanıklık cihazı kullanılamaz. Burada farklı tarz da bir sistem kullanılarak tıkanıklık açılabilir.
  • İşin diğer yüzü ise pimaş gider boru tıkanıklığı olup burada yaşanan tıkanıklıktan kanal açma makinesi ile kurtulabiliriz. Pimaş tesisatı tıkanıklığı bilinen ve çözümü de aslında temiz su tesisat tıkanıklığına göre daha kolay olan tıkanıklık çeşididir. Çünkü, pimaş borularında oluşan tıkanıklık boru kaynak hatasından kaynaklanmaz genelde gidere atılan yabancı cisimler kaynaklı oluşur. Burada da şöyle bir zorluk var, eğer pimaş tesisatında sürekli tıkanma oluyor ise meğilsizlik vardır. Bu durumda da kalıcı çözüm pimaş açma ile değil ancak pimaş hattının değişimi ile olur.

Sonuç olarak her iki tesisat tıkanıklığında da çözüm alternatifi olup, tesisat kaynaklı bir tıkanıklık var ise maliyetli olan tesisat hat değişimi ile çözüme gidilebilir. Boru tıkanıklık açma servisi ile kalıcı garantili çözüm alabilir ve sorun çıkması halinde geri dönüşlere cevap alabilirsiniz. Pimaş açma makinesi ile gider açma, lavabo gideri açma, banyo gideri açma, klozet açma, logar açma, mutfak gideri açma pratik yapılır.

Tıkalı boru açma kanal açma servis hizmeti veren tesisatçı da yukarıda sıraladığımız uygulamaları kalıcı olarak sunar.