Blog 459 kez görüntülendi

Su kaçağı – Kırmadan dökmeden su kaçağı bulma cihazları ile noktasal  su kaçağını buluyoruz

Su kaçaklarının tespiti aşamasında sahadan edindiğimiz tecrübeler gösterdi ki su akıntısının oluştuğı veya su kaçağı belirtisininin görüldüğü yer dışında farklı noktalarda veya farklı dairede su kaçaklarının tespiti yapılmıştır. Su kaçağı su kaçaklarının bazı durumlarda komşular arası istenmeyen diyaloglara sebep olduğu üst dairede oturan kişi su kaçağı alt dairede derken, bir alt katta oturan ise üst kattan kaynaklandığını öne sürebilmekte ve  daha ilerisi bu durumların  kavgalara kadar gittiğine çok şahit olduk. Uzman ekiplerimiz bu durumda teknolojik cihazlar ile su kaçağının kırmadan dökmeden noktasal tespit yaparak istenmeyen olumsuz durumlara son vermektedir.Su kaçağı bir bakıma sosyal problemleri başlamadan bitirmiş olduğundan su kaçaklarının hızlı bir şekilde tespiti de önem teşkil etmektedir.

Su tesisatındaki arızların oluşması beklenmedik sorunları ortaya çıkarabileceği gibi sizlerinde bir an önce kurtulmanız gereken sorunlardandır. Bu sorunların çözümünü ararken netten arama yaptığınızda  şu kelimelere ;su kaçağı bulma ,kırmadan su kaçağı tespiti , su kaçağı tespiti fiyatı , kamera ile su kaçağı tespiti, noktasal su kaçağı tespiti,su kaçağı nasıl bulunur,su kaçağı bulma fiyatları,kırmadan dökmeden noktasal su kaçağı tespiti vb. kelimelere rastlamanız olası bir durumdur. Su tesisatı arızalarının günlük yaşamımızda uğraşarak çözebileceğimiz sorunlar değildir.

Bu sebepledir ki birey olarak bu tür sorunlarla uğraşmak yerine işini profesyonel yapan kurumsal firmalardan hizmet alabilirsiniz. Su kaçakları binanın yaşının büyük olması ,tesisatın çok eski olmasına bağlı olarak tesisatta çürüme ve belli noktaların zayıf düşmesi, tesisat yapım aşamasında, kaynak yapılan bağlantı noktalarının kaynağının sağlıklı yapılamamış olması, tesisatın sağlam yapılıp sağlam şekilde teslim edildikten sonra ki aşamada inşaat aşamasında ki diğer işlerin devam etmesi sürecinde işçilerin tesisata zarar vermesi vb. sebeplerden dolayı su sızıntıları oluşabilir. Su kaçakları zamana bağlı olarak oluşabileceği gibi anlık durumlardan da ortaya çıkabilir.

Su kaçağını kırmadan cihazla buluyoruz.

Su kaçağı

Su kaçağı, temiz su kaçaklarında noktasal tespiti akustik dinleme cihazlarımızı kullanırken, pis suda bulunan kaçakları son teknoloji cihazlarımız ile bölgesel tespit ediyoruz. Kameralar ile tespit edilen görüntüleri siz değerli müşterilerimiz ile paylaşıyoruz. Su kaçağı özellikle bu sektörde işin ehli olmayan insanların sizlere bilgi verirken hatalı bilgi verdiklerini yine siz değerli müşterilerimizden öğrenmekteyiz. Sizlere pis su tesisatında da noktasal tepit yapıyoruz şeklinde söylemlerde bulunan kişiler, ya bu işi bilmediklerinden ya da sizleri yanıltmak amaçlı bu bilgiyi vermektedirler. Pis su tesisatına kamera ile bakıldığında, kırık pimaş, conta kayması görülebilir ancak ;pimaşa conta takılmamış ise bunu kamera ile tespit etmek mümkün görülmemektedir. Su kaçağı kamerası ile uzun mesafeli hatlara bakılabilmektedir.

Noktasal su kaçağı için gerekli akustik dinleme cihazları, uzun hatlara bakabilecek ve her çap boruya girebilecek özelliğe sahip kameralar, sıcak su hatlarında noktasal tespitte kullandığımız Termal Kameralar ile yıllardır bu hizmeti vermekteyiz. Su kaçaklarında sorununuzu çözmek için çağırdığınız servisin sizin sorununuzu çözmek yerine sizlere yeni sorunlar çıkarması durumuyla karşılaşabilirsiniz.

Günümüzde dahi su kaçaklarının kameralar ile akustik dinleme cihazları ile kırmadan dökmeden noktasal tespit yapıldığından haberdar olmayan ustalar dahi bulunmaktadır. Su kaçağı ilkel yöntemlerle su kaçaklarını bulmaya çalışan ustalar maalesef evinizi işyerinizi kırarak çözüm bulmaya çalışmakta ancak kırılan yerlerin sayısı arttıkça sizlerde hayal kırıklığına uğruyorsunuz. Evinde işyerinde beğenilerinize ,zevklerinize göre özel olarak yaptırdığınız yerlerin tek tek kırılması sizleri rahatsız ettiğini bilmekteyiz.

Su kaçağı kırılan yerlerin tamiratı sırasında istenilen seramik, fayans bulunmadığı durumlarda farklı desende seramik  ve fayans takıldığı zaman istenmeyen görüntü kirlilikleri oluşmaktadır. Oysaki noktasal tespit yapılarak su kaçağı tespiti sonrası tek bir yer kırılacak çözüm daha kolay olacaktır. Su kaçakları ne kadar erken çözüme kavuşturulursa  o kadar maddi kayıp önlenmiş ve o derece huzursuzlukların önüne geçilmiş olur. Geriye dönüp bakıldığında su kaçaklarını bulmak evin işyerinin kırılması dökülmesi inşaat haline gelmesi demektir. Güncel durumda bu algı tamamen değişmiş olup, su kaçaklarının noktasal tespit yapılarak ,evinizin işyerinizin kırılması dökülmesi minimize edilmiştir. Su kaçağı ,su kaçaklarının nereden olacağı veya nereden olduğunu çıplak gözle tahmini bulmak çok zor, maliyetli ve zaman israfına neden olmaktan başka bir şey değildir. Somut bir vak’ayı sizlerle paylaşmış olalım. Su tesisatı arızası  nedeniyle bizleri arayan müşteri servis istediğini belirtti.

Su Kaçağını Kırmadan Bulma cihazla mümkündür.

Su kaçağı

Su kaçağı bizlerde müşterimizin talep ettiği bir saatte ilgi adrese servis yönlendirdik. Ekibimizde verilen saatte ilgili yere ulaşıp su kaçağını tespit için önce müşteri ile ön görüşme yapıp bilgi aldı. Müşterinin kendi banyo tavanından akan suyun üst kattan geldiğini bizlere iletti. Su kaçağı ekibimiz ön inceleme yaptığında su kaçağının pis sudan olduğunu ancak üst komşudan değil 2 kat üstten geldiğini söyleyince müşterimiz şaşkınlıkla sordu nasıl oluyor açıklayabilir misiniz? Ekiplerimiz bu duruma şöyle bir açıklama getirdi.

Pimaşın en üsten geliş hattında diğer katların duvarlarına temas etmeden alttaki katta duvarla bitişik olduğunu, üst katlarda bu durumun olmadığını, dolayısıyla 2 kat üstten pimaştan  sızan su en alttaki kattan çıkmaktadır. Su kaçağı sahadan buna benzer çok vak’a ile karşılaşmaktayız. Su tesisatı arızalarının yer tespiti yapılırken gerekli donanıma sahip olmayan bir usta tahmini bir noktadan kırmaya başlayıp tesisatı takip etmek suretiyle su kaçağının bulana dek banyoya, tuvalete kadar kıracak  bu bölgelerde bulunamadığı takdirde farklı bölgeye doğru kırmaya devam edecektir.

Geniş alan su kaçağı bulma servisi

Su kaçağı bu durum sizlerin yaşam alanınızda ki düzeni bozacak gereksiz zaman israfına neden olacak, görüntü kirliliği oluşturacak ve sizler için bir çok kalemde ek maliyetler çıkaracaktır. Su kaçaklarının noktasal tespiti yapılarak tek bir noktanın kırılıp tamiratının da anında yapılması kolaylığı varken, bütün bu olumsuzluklara bile bile izin vermek açıkçası düşünülemez. Diğer taraftan bir tarafta su kaçağı problemi fark edildiği andan itibaren bir telefon ile servis çağırma kolaylığına sahipken, sokak sokak tesisatçı aramak çok akıllıca olmasa gerek.

Su kaçağı profesyonel hizmet veren bizler su kaçağı tespiti için gittiğimiz dairede, işyerinde, kamusal binalarda incelemelerimizi kameralar, akustik dinleme cihazları vb teknolojik donanımımız ile gerekli bütün incelemeleri yapıp su kaçağını bulana dek ayrılmayız. Ekipler sabırla sizlerin sorununu gidermeye çalışırken sizlerinde aynı hassasiyet ve sabırla beklemeniz gerekmektedir. Su kaçakları vak’alarında sabır en önemli unsur olup acele etmeden, kırmadan dökmeden, noktasal tespitin yapılması beklenmelidir. Bütün bu uğraşlar sonucu noktasal tespit yapılamadığı takdirde siz değerli müşterilerimizden ücret talep edilmemektedir.

Kırmadan su kaçağı bulma hizmeti sunuyoruz.

Su kaçağı, bazı firmalar su kaçağı bulmak için gittiği yerde temiz su tesisatına bakıp eğer orada kaçak yoksa temiz su tesisatında kaçak yok deyip, kameraları olmadığı için pis su hattına bakamadıklarından , noktasal tespit yapmışcasına ücret talep etmektedirler. Bu durum bu sektörde etik olmayan istenmeyen bizlerin asla tasvip etmediği bir durumdur. Siz değerli müşterilerimizden talebimiz  bu anlamda kaçak tespit edilip sizlerle paylaşılmadıkça yani sorun çözülmeden su kaçağı tespit edilmeden ödeme yapmamanızdır. Pis suda noktasal tespit değilde bölgesel tespit yapılabilir dersek daha reel bir açıklama yapılmış olacaktır.

Kırmadan su kaçağını cihazla buluyoruz.

Su kaçağı

Su kaçağı ,pis su kaçakları konut ve işyerlerinin boru sisteminde oluşabilecek kırıklar ,çatlaklar veya tıkanıklıklar sebebiyle meydana gelip , kaynağı bulunamayan pis su, rutubet ve neme sebebiyet vermektedir. Pis suya bağlı oluşan kaçaklar sebebiyle oluşacak kokulara ve duvardaki sarımsı şekildeki kabartılara, işyerlerinde kamu binalarında yöneticiler asla tahammül etmez. Su kaçağı sorunun en hızlı ve kesin çözüme kavuşmasını arzu ederler. Bu rahatsız edici durumların ortadan hızlı bir şekilde  kaldırılması için profesyonel uzman ekiplerimizden yardım alabilirsiniz. Su kaçağı ,Uzmanlar Tesisat olarak yıllardan beri hizmet verdiğimiz bu sektörde tecrübe ve birikimimizi sizlerin sorunlarını en hızlı şekilde çözmek için kullanmaktayız.