• Hizmet Saatlerimiz08:30 - 20:00
  • Sabit Numaramız(0212) 446 00 55
  • Mobil Numaramız(0535) 338 12 53
  • Whatsapp Numaramız(0533) 653 93 05

Alttan ısıtma tesisat temizliği

Alttan ısıtma tesisat temizliği

Alttan ısıtma tesisat temizliği – Tesisatta oluşan tıkanıklık açılmaz ise sıcak su dolaşamadığı için sistem ısınmayacaktır

Günümüzde yaşam alanlarının giderek daralması sebebine dayalı olarak  mekanlar en tasarruflu şekilde kullanılmak zorundadır. Alttan ısıtma tesisat temizliği servisi bu anlamda yaşam alanlarında vatandaşın bu tercihini sıkça görmektedir. Peteklerin olmadığı dışarıda boruların olmadığı bu sistem ile mekan kullanımı daha rahat olmakta aynı zamanda da homojen ısınma sağlanmaktadır.

Bu sistemin tercih nedeni hem hacimsel yer kazanımı hemde homojen ısınmanın gerçekleşiyor olmasıdır. Yerden ısıtma tesisat temizliği servisi olarak bu sistemi kullanan vatandaşın memnuniyetine her aim şahitlik etmektedir. Bu sistemde ısınma her odada aynı düzeyde gerçekleşmekte olup kirlendiğinde bu ortadan kalkar. Sistemin verimli uzun ömürlü ısınma sağlamak için yıllık periyodik bakımların yapılıyor olması gerekmektedir.

Alttan ısıtma tesisat temizliği

İhmal edilen tesisat temizliği sizin için avantajlı ısınma sağlayan bu sistemdeki verimi düşürecektir. Yerden ısıtma sisteminde hızlı çamurlaşma olmakta tıkanıklık oluşmaktadır. Tıkanan borularda sıcak su geçişi zayıflayacağından kombiden çıkan sıcak su ısı kaybına uğrayacaktır. Isısı düşen suyun kombiden uzaklaştıkça ısıtma performansı da düşer.

Bu durum görmezden gelinir ise çamurlaşma yerini ısının iletilmesini engelleyen bir tabaka oluşmasına neden olur. Kollektörlerin olduğu bu sistemde arıza olması durumunda, sistem durdurulmadan kış ortasında soğukta kalmadan arıza giderilir. Arızanın olduğu hat kapatılarak diğer hatlar çalışır. Bu sayede hizmet kesintisi olmadan ısınma gerçekleşirken bir taraftan da arızanın olduğu yer tamir edilir. Alttan ısıtma tesisat temizliği servisine sistemi temizleterek sağlıklı ısınmayı sağlayabilirsiniz.

(0535) 338 12 53