1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Alttan Isıtma Tesisat Temizliği çok çabuk kirlenen tesisat çeşitlerden olup yılda  defa temizlik yapılması gereklidir. Yıllık bakımlar yapıldığı takdirde evde bütün odalar eşit şekilde tasarruflu ısınacaktır. Alttan ısıtma tesisatının bakımı, yerden ısıtma tesisat temizliği için gerekli yeterli basınca sahip makine olmalıdır. Dubleks evde yerden ısıtma temizliği için normal petek temizleme makinesi kullanmak çok fayda sağlamayacaktır. Bu sistemin temizliğinde yani yerden ısıtma kombi filtre temizliği de yapılmalı hiç bir şeyler atlanmamalıdır.

Alttan Isıtma Tesisat Temizliği Neden Yapılır?

Günümüzde yaşam alanlarının giderek daralması sebebine dayalı olarak  mekanlar en tasarruflu şekilde kullanılmak zorundadır. Alttan ısıtma sistemleri bu anlamda yaşam alanlarında vatandaşın bu tercihi sıkça görmektedir. Peteklerin olmadığı dışarıda boruların olmadığı bu sistem ile mekan kullanımı daha rahat olmakta aynı zamanda da homojen ısınma sağlanmaktadır.

  • Yerden ısıtma sisteminde hızlı çamurlaşma olmakta tıkanıklık oluşmaktadır. Tıkanan borularda sıcak su geçişi zayıflayacağından kombiden çıkan sıcak su ısı kaybına uğrayacaktır. Isısı düşen suyun kombiden uzaklaştıkça ısıtma performansı da düşer. Yerden ısıtma tesisat temizleme teknikleri kapsamında temizlik kaçınılmazdır. Bu durum görmezden gelinir ise çamurlaşma yerini ısının iletilmesini engelleyen bir tabaka oluşmasına neden olur.
  • Yerden ısıtma borusunda oluşan tıkanıklık açılmaz ise sıcak su dolaşamadığı için sistem ısınmayacaktır.
  • Yerden ısıtmalı mekanların tercih nedeni hem hacimsel yer kazanımı hemde homojen ısınmanın gerçekleşiyor olmasıdır.
  • İhmal edilen yerden ısıtma kalorifer temizliği sizin için avantajlı ısınma sağlayan bu sistemdeki verimi düşürecektir.

Yerden ısıtma tesisat temizliği servisi bu sistemi kullanan vatandaşın memnuniyetine her daim şahitlik etmektedir. Bu sistemde ısınma her odada aynı düzeyde gerçekleşmekte olup kirlendiğinde bu ortadan kalkar. Sistemin verimli uzun ömürlü ısınma sağlamak için yıllık periyodik bakımların yapılıyor olması gerekmektedir.

Kollektörlerin olduğu bu sistemde arıza olması durumunda, sistem durdurulmadan kış ortasında soğukta kalmadan arıza giderilir. Arızanın olduğu hat kapatılarak diğer hatlar çalışır. Bu sayede hizmet kesintisi olmadan ısınma gerçekleşirken bir taraftan da arızanın olduğu yer tamir edilir. Alttan ısıtma tesisat temizliği servisine sistemi temizleterek sağlıklı ısınmayı sağlayabilirsiniz.

Alttan Isıtma Tesisat Temizliği Nasıl Yapılır?

Yerden ısıtma borularının temizliğinin gerekli görüldüğü an şikayetlerin başladığı andan itibaren gereklidir.

  • Alttan ısıtma sistemi ısıtmıyor ise bu sistemin temizliğinde kullanılan cihaz ve kimyasal ile kollektörlerden temizlik yapılır.
  • Hiç bir kirlilik olmaz, evde dağınıklık olmaz.
  • İşlem bittikten sonra yerden ısıtma kollektör ayarı yapılır ve yerden ısıtma havası alınır işlem başarılı bir şekilde sonlandırılır.

Burada bilmeniz gereken tabandan ısıtma, zeminden ısıtma olan yerlerde yerden ısıtma sistemidir. Petek temizleme servisi bu tip tesisatların temizliğini cihazla ve kimyasal ile  yapar. Bu temizlik için yerden ısıtma temizleme cihazı kollektörden bağlantı yapılarak sistem temizlenir.