Tesisatçı 181 kez görüntülendi

Tıkanıklık nerelerde oluşur – Tıkanıklık, kamera ile görüntülenmeden önce robotla açılır

Tıkanıklık nerelerde oluşur, evlerimizde ve iş yerlerimizde yaşadığımız sorunlardan biri olan tıkanıklığın tespiti kamera ile yapılır. Tıkanıklık nerede oluşur, nasıl oluşur ve hangi yöntemlerle açılır. Peki, tıkanıklıklara neler sebep olur. Tıkanıkların oluşmasının başlıca sebepleri pimaşlara atılan veya yanlışlıkla kaçan yabancı cisimlerdir. Tıkanıklığın yeri eğer mutfak lavabonuz ise bunun başlıca sebebi biriken yemek artıkları, yağ kalıntılarıdır. Zaman içinde giderinizin etrafına birikir ve atılan her yemek artıkları küçükte olsa bir kalıntı bırakır. Bir müddet sonrada lavabonuz kullanılmaz hale gelir. Lavabo aç kullanarak geçicide olsa bir açma sağlanabilir ancak tamamen açılmaz ve bir süre sonra tekrar tıkanır.

Tıkanıklık nerelerde oluşur

Tıkanıklık nerelerde oluşur sorusu cevaplanması gereken önemli bir tesisat arızasıdır. Tuvalet giderinde yaşanılan tıkanıkların en büyük sebebi ise genellikle giderin içine attığımız peçete ve ıslak mendil kalıntılarıdır. Giderlerin yapılması sırasında inşaat artıkları veya yanlış bağlantıdan dolayı çöme yapması da tıkanıklığın sebebi olabilir. Eğer böyle bir sorunla karşılaşırsanız en kısa sürede açılması gerekir. Tıkanıklığın açılmasının en doğru yolu makine ile yapılan uygulamadır. Sonrasında ise pimaş hattının kimyasal ile temizlenmesidir. Tıkanıklığa neyin sebep olduğunu öğrenmek isterseniz pimaş içi görüntüleme kamerası ile tıkanıklığın nerede neden olduğu kolaylıkla bulunabilir.

Firmamız İstanbul un tüm ilçelerine bu konuda hizmet vermektedir. Her türlü tıkanıklık açılmakta ve garantili olarak yapılmaktadır.Tıkanıklık nerelerde oluşur sorusuna verilen cevaplar farklı farklı olup, temelde açık olan pimaş giderinin yabancı maddeler ile dolmasıdır. Yabancı cisimlerin giderlere atıldığına nerede tıkanıklık oluşturacağı hiç belli olmamaktadır. Ancak bildiğimiz kesin olan bir şey var. Gidere atılan cisimler genelde pimaş dirseklerinde dönüş yapamadığından tıkanıklığa neden olmaktadır.