Tesisatçı 143 kez görüntülendi

Evde su sızıntısı bulmanın yolları – Su kaçağı, su sızıntısı cihazla bulunur

Günlük hayatta evlerimizde birçok sıkıntı ve problemle karşılaşabiliyoruz. Bunlardan bir tanesi de evinizde su sızıntı olmasıdır. Bu defa sizlerle evde su sızıntısı bulmanın yolları nelerdir başlıklı yazımızı paylaşacağız ve sizleri bu konuda aydınlatmaya çalışacağız.Evde su sızıntı bulmanın yolları artık korkulu rüyanız olmaktan çıktı. Gelişen teknoloji ve uzman kadromuz sayesinde eviniz inşaat alanına dönmeyecek. Cihazlarımız yardımıyla çok küçük su sızıntılarınız dakikalar içinde tertemiz, su sızıntınız hiç olmamış gibi bulunarak yapılacak.

Evde su sızıntısı bulmanın yolları

Evinizde su sızıntısı bulmanın birkaç yolu vardır. Bunlardan en çok tercih edileni akustik dinleme cihazı ile su sızıntının yerini bulmaktır. Öncelikle kaçak bölgesi tespit edilir ve burada dinleme cihazı ile ustalarımız dinleme yaparak sızıntı yeri noktasal olarak tespit edilir. Bu yöntemle çok küçük kaçaklar dahi kolaylıkla bulunabilir.

Diğer bir yöntem ise termal kamera ile tespit etme yöntemidir. Bu yöntem sıcak su borularındaki kaçakları bulmak için kullanılır. Termal kamera ile borular görüntülenir. Sıcak suyun etkisi borular kamera ekranında düz bir çizgi şeklinde farklı renkte görünür. Kaçak olan kısım ise yağın olarak top şeklinde görüntülenir. Böylelikle kaçak noktasal olarak bulunabilir.

Evde su sızıntısı bulmanın yolları bu kadar kolay iken hala eski usuller ile kırma dökme yapılarak su sızıntısını bulmaya çalışan tesisatçılar ile çalışmayın. Su sızıntısını bulma aşamasında tadilat gerektirici uygulamalardan vazgeçmeyen tesisatçılar piyasada hala mevcut olup bu durum üzücüdür.