Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti,

Su kaçağı sorununuz olduğunda ,su kaçağının olduğu yerin tespitini cihazla kırmadan yapıyoruz.

Tesisatında su kaçağı sorunu yaşayanlar destek alacağı tesisatçıyı modern yöntemleri kullanan firmalardan seçmelidirler. Çünkü hala daha eski yöntemleri kullanan tesisatçılar bulunmaktadır. Bu firmalardan destek almanız halinde, evinizde kırma işlemi yapılmak zorunda kalınacaktır. Çünkü bu yöntemde su kaçağı bulma cihazlar kullanılmadığından, tesisatın içinde olan su sızıntısının başka türlü bulunması mümkün değildir.Su kaçağı tespiti ekiplerimizin deneyimi sayesinde kısa sürede su kaçağının olduğu yer tam olarak tespit edilip sorun kalıcı olarak çözümlenecektir.

Su kaçağı sorunu herkes için önemlidir. Yaşam alanlarında kullanılan su tesisatın yıpranma ve darbe sonucu ortaya çıkan bu sorunun neden olduğu olumsuz tablo, aslında çok kolay şekilde giderilir. Ancak eskiden beri akıllarda kalan su kaçağının fayansların kırılarak tamir edilmesi yüzünden, herkes bundan çekinir hale gelmiştir. Teknolojinin gelişmesi tesisat sektöründe de, yeniliklerin, yeni yöntemlerin, cihazların kullanılmasına sebep olmuştur.  Bu nedenle su kaçağının tespit edilmesi daha kolay şekilde yapılmakta ve onarımı sağlanmaktadır. Bu yüzden evinizde, işyerinizde su kaçağıyla karşılaştığınızda, hiç telaş yapmadan cihazla su kaçağı tespiti yapan tesisatçınızı çağırın. Göreceksiniz ki; su kaçağı korkulacak bir sorun olmaktan çıkmış.

Ancak su kaçağı bulma işleminde mutlaka cihazla tespit yapan tesisatçılarla çalışmalısınız. Tesisatçınızı seçerken su kaçağı bulma konusunda garanti vermesine, uygun fiyat politikası sunmasına ve ustalarının bu alanda deneyimli olmasına özen göstermelisiniz. Bundan sonrasını yani su kaçağı tespitini tesisatçınıza bırakabilirsiniz. Kısa sürede sizleri bu sorundan kurtaracaktır.

Su kaçağı olduğu zaman evinizde kısa sürede çeşitli hasarlar oluşacaktır. Bunların fark edilmesine kadar geçen sürede, evinizdeki suyun yarattığı etkiler giderek kötü koku olarak yayılacak ve sağlığınızı bile riske atacaktır. Bu nedenle ihmal etmeden firmamızla iletişime geçmelisiniz. Cihazla su kaçağı tespiti yapan ekiplerimiz, kırmadan evinize zarar vermeden işlerini profesyonel ekipmanlarla yaparlar.

Su Kaçağı Bulma hizmetini cihazla kırmadan sunuyoruz.

Bu şekilde hizmet veren tesisat firmaları her zaman sorununuzun çözümünde kolay yöntemlere başvuracaktır. Firmamız her türlü tesisat sorununda su kaçağı bulma için üretilmiş elektronik cihazlar kullanmaktadır.Yılların verdiği tecrübe ve elektronik su kaçak bulma cihazları ile  sorunlarınız kırmadan çözüme kavuşturulmaktadır. Su kaçağı gibi bir sorun yaşıyorsanız, ekiplerimiz sizlere kırmadan su kaçağı tespiti hizmetini verecektir. Artık tesisatınızı güvenle kullanmaya tesisat kaynaklı bir su kaçağı oluştuğunda hiç düşünmeden uzmanlar tesisatı arayıp profesyonel yardım alabilirsiniz.

Su tesisatında ,kalorifer tesisatında,yangın tesisatında,pis su tesisatında oluşan su kaçakları tesisatın aktif kullanıldığı bütün yapılarda ortaya çeşitli nedenlere bağlı ortaya çıkabilir. Sizler bu sorunla karşılaştığınızda ne yapacağınızı bilirseniz, hasar görmeden etrafı kırdırmadan su kaçağı sorunundan kurtulabilirsiniz. Önemli olan hangi su kaçağı bulma hizmeti veren  tesisat firmasından destek alacağınızı bilmenizdir. Cihazla su kaçağı tespiti yapan, kırmadan su kaçağı tespiti yapan tesisat firmaları ilk tercihiniz olmalıdır.

Su kaçağı tespitinde firmamızın kullandığı akustik dinleme cihazı, dedektörler su kaçağının olduğu bölgeyi noktasal olarak tespit eder. Dışarıdan kulakla duyulamayacak olan su sesi bu şekilde cihazla kırmadan kolayca kesin tespit edilebilir. Tesisatınızda oluşan çözülmesi çok zor görünen su kaçağı sorunundan şikâyetçiyseniz, hemen uzmanlar tesisat ile iletişime geçebilirsiniz.

Su kaçağının hem evinizde çeşitli hasarlar oluşturması, hem de komşularınızı bile mağdur etmesi söz konusu olabilir. Fark edildiğinde nasıl bir hasar olursa olsun, hemen su kaçağının olduğu yer noktasal tespit edilmesi gerekir. Su kaçağı bulma uygulamasını cihazla yaptırırsanız, evinizde daha başka hasar oluşmasına siz engel olabilirsiniz.

Su kaçağı tespiti için her zaman modern yöntemleri kullanan firmamızdan destek alabilirsiniz. Firmamızın kullandığı özel cihazlar sayesinde bundan sonra su kaçağında strese girmenize gerek kalmayacak.

Su Kaçağı Bulma cihazla kırmadan yapılabilmektedir.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Su kaçağı cihazla kırma gereksinimi olmadan pratik elektronik cihazlar ve bu konuda uzman tesisatçılar ile yapılmaktadır.Su kaçağının olduğu yerin bulunması öncelikli su kaçağının pis su kaynaklı mı yoksa temiz su kaynaklı mı olduğu tespit edilip yapılacak uygulama netleştirilmektedir.Temiz su kaçağı olduğuna karar verildiyse temiz su tesisatı kaçağı akustik dinleme cihazı yardımı ile noktasal bulunmaktadır.Temiz su kaçak tespiti yapıldıktan sonra ilgi nokta açılıp kısa sürede aynı anda su kaçağı tamiri de yapılmaktadır.

Diğer taraftan su kaçağının kaynağı belirlenirken kaçağının kaynağı pis su giderlerinde ise bu defa akustik dinleme cihazı yerine kameralı tespit yapılmaktadır.Kamera ile pimaş boru içi görüntülenip kaçağın sebebi her ne ise net görüntülenmektedir.Su kaçağı belirlendikten sonra yapılacak tamirat için müşteriye bilgi verilir.Müşteride uygun görürse tamirat yapılır.Burada şunu belirtmekte yarar var;temiz su kaçağının tamiri daha kolay maliyeti pis suya gör daha düşüktür.

Su kaçağı bulma konusunda tesisat sektörü oldukça önemli adımlar atmıştır. Eskiden su kaçağının bulunması için, fayanslarınızın kırılması, duvarlarınızın kazılması söz konusuyken, günümüzde cihazla su kaçağı bulma konusunda pratik uygulamalar yapılmaya başlanmıştır. Bu yeni yöntemler kurumsal tesisat firmaları tarafından kullanılmaktadır. Ancak sizlere tavsiyemiz tesisatçınıza mutlaka cihazla su kaçağı tespiti yapıp yapmadığını baştan sorun. Çünkü tesisatçınız evinizde su kaçağını bulmak için çalışmaya başladığında, iş işten geçmiş olabilir. Ustalar evinizde kırma işlemi yaptığında, sizlerde onların arkasından evinizde ek tadilatlara girişmek zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda yaşayacağınız zahmeti, sizlere bunun maliyeti oldukça yükselecektir. Bu nedenle tesisatçınızı güncel yöntemleri kullanan, cihazla su kaçağı tespiti yapanlardan seçmelisiniz.

Su Kaçağı Bulma hizmetini alırken cihazla bulduklarından emin olun.

Su kaçaklarının ihmal edilmeyecek kadar önemli olduğunu herkes biliyor. Bunun tespit edilmesi çok kolay hale geldiğinden, hiç vakit kaybetmenize gerek yok. Cihazlar kullanıldığı için, kırmadan su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Evinizde başka hasarlara gerek kalmadan, sorun tesisatınızda çözülmektedir. Tesisat dışında işlem yapılmadığından, fayanslarınızı kırmaya gerek kalmıyor. Tespitler noktasal yapıldığından, su kaçağının onarımı bile kolayca yapılıyor. Kameralı görüntüleme cihazları, akustik dinleme cihazları sayesinde yaşamınızda yeni bir kolaylık size eşlik etmeye başlıyor. Su kaçağı sizi korkutmasın, hangi yöntemin kullanılacağı hakkında doğru karar vermeye çalışın.

Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Kırmadan su kaçağının bulunması su kaçağı bulma cihazı ile kırmadan tam yer tespiti yapılabilir.Aksi durumda kırma dökme olmadan su kaçağının tam yerinin tespit edilmesi şansa bağlı reel olmayan bir çözüm olacaktır.

Su kaçağı tespitinde kırmadan hizmet veren tesisat firmaları sayesinde yaşamınız daha kolaylaşır. Yaşam kaliteniz yükselir, su kaçağı sizin başınıza geldiğinde stres yaşamazsınız. Bu sayede evinizi korumaya alır, komşularınızla sorun yaşamazsınız. Çünkü su kaçağı sizin evinizde olsa bile, öncelikle komşunuza sızıntı olabilir. Sizin yüzünüzden komşunuzda mağdur olur. Su faturalarınız yükselir cebiniz zarar görür. Evinizde nemlenme, rutubetlenme olur eviniz zarar görür. Bunlardan korunmak için en sağlıklı yöntemi tercih ederek, su kaçağından kurtulmalısınız. Kırmadan su kaçağı hizmeti verecek olan, firmalarla iletişime geçmelisiniz.

Su kaçağı sorununda tesisatçı çağırdığınız zaman, kırmadan su kaçağı tespiti yapmasını isteyiniz. Tesisatçınız kırmadan bu sorunu tespit edebilmek için, mutlaka cihazları kullanmalıdır. Çünkü tesisatın boruları dışarıdan gözle görülmez. Bunu tespit etmek için ya kırmaları ve boruları açığa çıkarmaları gerekir ya da cihazla borulardaki su sızıntısını noktasal olarak tespit etmeleri gerekir. Bu ikinci yöntem tam sizin aradığınız su kaçağı tespitidir. Artık evinizde özenle döşediğiniz fayanslarınız kırılmayacak, duvarlarınız zarar görmeyecek dahası evinize tadilat yapmak için, başka ustaları çağırmak zorunda kalmayacaksınız. Kırmadan su kaçağı bulma hizmetiyle, bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz.

Su Kaçağı Tamiri

Su kaçağının tamir edilmesi için, öncelikle bunun nerede olduğunun tespit edilmesi gerekir. Tesisatın borularında meydana gelen su kaçağının tam olarak yerinin belirlenmesi gerekir. Bu tespit sırasında kırmadan hizmet verilmesi gerekir. Tesisatçınız cihazla su kaçağı tespiti yapıyorsa, kırmadan su kaçağını buluyorsa, bunun tamir edilmesi oldukça kolay olur. Pis su kaçağı oluştuğunda,kameralar ile pimaş boru içi görüntüleme yapılır.Sonraki aşamada kameranın görüntülediği sorunlu nokta zemine üzerinde tam nereye denk geldiği dedektörle tam olarak tespit edilir. Ustalar su kaçağını tamir etmek için, bu küçük alanda tesisatın borusunu dışarıya çıkaracak şekilde küçük bir kırma işlemi yaparlar. Buradan borunun tamiri gerçekleşir. Ardından hemen açılan yer kapatılır. Gördüğünüz gibi tesisatçınız kırmadan cihazla su kaçağı bulma hizmeti veriyorsa, su kaçağı tamiri de kolay bir şekilde yapılır. Sizlerde bu sorundan kısa sürede kurtulmuş olursunuz. Su kaçağının korkulacak bir sorun olmadığı anlarsınız. Elbette bu hangi tesisatçıdan destek aldığınıza bağlıdır.

Dedektörle Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı tespitinde dedektör kullanan tesisat firmaları, hem borulardaki su sızıntısının yerini tam olarak belirlerler, hem de kırmadan su kaçağı tespiti yaparlar. Dedektör kulağın bile duyamayacağı su kaçağını noktasal olarak belirlemeye yardımcı olur. Bunun yanında tesisatçınızın ustaları yeteri kadar deneyimliyse, dedektör kullanımında ustaysa, su kaçağı tespitinde hata yapmadan tam olarak noktasal şekilde belirleme yapar. Yani tesisatçınızın sadece dedektörü kullanması su kaçağı tespitine yetmez. Aynı zamanda bunu kullanacak ustaları olmalıdır. Aksi halde dedektörü hatalı kullanan ustalar, su kaçağını tam olarak belirleyemez ve yanlış yerden tamir edilmeye çalışılır. Bu da sizin su kaçağı sorununuza çare olamaz.

Su kaçağı nasıl meydana gelir?

Tesisatlar hepimizin bildiği gibi, sürekli olarak kullanmak zorunda olduğumuz sistemlerdir.  Yaşam alanlarında su tesisatı, banyoda, mutfakta, tuvalette, lavabolarda, balkonlarda, bahçede aklınıza gelecek ve suyun kullanılabileceği her yerde borularla birbirine bağlıdır. Boruların içinde sürekli olarak su dolaşır. Gerek temiz su, gerekse pis sular bu pimaş borularla tesisatın içinde gezinir, kanalizasyona pis suları taşır. Bu borular etrafınızda kötü görünüme neden olmaması için, fayansların arkasında, duvarların arkasında, zeminde gizlenir. Ancak zaman içinde gerek yıpranmadan, gerekse dışarıdan alınan darbelerden, aşınmadan borularda su kaçağı olabilir. Bu durumda su kaçağı olduğunu hemen anlayamazsınız. Çünkü borulardan dışarıya çıkan su yani serbest kalmış su duvarların içindeki gezintisine devam eder ve belirli bir sürede sizin görebileceğiniz olumsuz etkileri yapar.

Su Kaçağı Bulma Fiyatları

Su kaçağı bulma fiyatlarının son derece ekonomik olduğunu söyleyebilir. Bunu eskiden kullanılan yöntemlerle değerlendirdiğimizde, öncelikle evinizde kırma işlemi yapılmadığından anlayabilirsiniz. Cihazla su kaçağı bulma hizmeti sayesinde son derece konforlu şekilde yapılan işlemde, evinizde başka hasar oluşmadan bu sorundan kurtulmuş oluyorsunuz. Tesisatçınız bu konuda deneyimliyse, su kaçağı bulma sırasında sizin de memnun kalacağınız çalışmalar yapacaktır. Evinizde tadilat yapmanızı gerektirmeyen su kaçağı tespiti cihazlarla yapıldığında, sizlere maliyeti oldukça düşük olacaktır. Eskiden hem evinizdeki hasarları ortadan kaldırmak, hem de ustalara verdiğiniz ücretle su kaçağı tespiti daha pahalıya mal oluyordu. Şimdi su kaçağı bulma fiyatları sizin cebinizi yakmayacak kadar ekonomik hale gelmiştir. İşini bilen tesisatçılar bu hizmeti garantili bir şekilde sunmakta ve uygun fiyat politikası uygulamaktadır.

Su Kaçağı Hangi Etkilere Sebep olur?

Su kaçağının evinizdeki etkileri öncelikle duvarlardaki nemlenme, rutubet ve giderek etrafa yayılan kötü küf kokusudur. Duvarlardaki sarı lekeler size hemen su kaçağı olduğunu düşündürmelidir. Hatta önünde herhangi bir eşya bulunan duvarlarınızdaki etkiler, eşyalarınızın bile küflenmesine neden olabilir. Bazen ahşap parkeleriniz bile kabarabilir. Bu etkiler sadece sizin evinizde değil, komşularınızın evinde bile görülebilir. Bazen sizin evinizde bu etkiler ortaya çıkmadan komşunuzun evinde ortaya çıkabilir. Borulardan sızan su bulduğu yöne göre, önce komşunuzun evini ziyaret edebilir. Komşunuzun tavanında sarı lekeler, duvarlarında kabarmalar olur. Bu etkileri fark edemezseniz bile, normalde gelen su faturalarınızdaki yükselme bile su kaçağının önemli bir belirtisi kabul edilmelidir. Her zaman ödediğiniz su faturanız kabardıysa, büyük olasılıkla tesisatınızda su kaçağı vardır. Tüm bu olumsuz etkiler, bir anda acilen su kaçağının tespit edilmesini gerektirir.

Su Kaçağı ihmal edilirse ne olur?

Böyle bir sorunu kimsenin ihmal edeceğini düşünmüyoruz. Ancak bazı durumlarda evde kimse kalmadığında ya da başka bir sebeple olumsuz etkilerinin fark edilmemesi halinde su kaçağı ilerleyerek, yukarıda saydığımız etkilerin artmasına, daha geniş alanda rutubetin olmasına neden olur. Küçük bir alanda duvarlarda kabarma varken, bu etki evinizde geniş bir bölgeyi etkilemeye başlar. Tabi su faturalarınızın yükselmesiyle, ödeyeceğiniz miktarı da sizler düşünebilirsiniz. Gördüğünüz gibi ihmal edilen ya da fark edilmeyen su kaçağı sorunu, sizleri hem maddi, hem de manevi olarak üzecektir. Evinizdeki bu olumsuzlukları gidermek için tadilata girişecek ve stresli bir dönemden geçeceksiniz.

İstanbulda Su Kaçağı Hizmeti Verdiğimiz İlçeler

1 Yorumlar

  1. İstanbul Su Kaçağı - 14 Mart 2015

    […] Her şeyden önce su sızıntısı, su kaçağı kendi başına bir problemdir. İstanbul su kaçağı tespiti bu sorun bireylerin kendi başlarına çözebilecekleri problemler arasında yer […]

Yorum Bırakın

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti, Tıkanıklık Açma,Cihazla Petek Temizliği için