Su Kaçağı 205 kez görüntülendi

Termal kamera ile su kaçağı – Su kaçağını uzman tesisatçılar cihazla kırmadan bulur

Tesisatlarımız da oluşan kaçaklar oldukça can sıkıcıdır. Bu kaçakları bulmak eskiden oldukça zahmetliydi. Evimiz inşaat alanına dönerdi çoğu zaman. Kaçağı bulana kadar kırmak zorunda kalınırdı. Artık kaçak bulmak eskideki gibi zahmet bir olmaktan çıktı. Kırmadan dökmeden kaçağınızın yeri noktasal olarak tespit edilmektedir. Bunun için tercih edilen iki yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birincisi akustik dinleme dinleme cihazı ile diğeri ise termal kamera ile su kaçağı bulma.

Termal kamera ile su kaçağı

Bu yazımızda termal kamera ile su kaçak bulma dan bahsedeceğiz. Termal kamera ile kaçak bulma kalorifer tesisatı, merkezi ısıtma ve yerden ısıtma sisteminde oluşabilecek kaçakları bulmak için tercih edilen bir yöntemdir. Çünkü termal kamera ısıya duyarlı olduğundan tesisattaki borunun içinden geçen suyun sıcak olması gerekmektedir. Aslında akustik dinleme cihazı ile kaçak bulmak daha kolay ve çok daha hızlıdır.

Termal kamera ile tesisat borularına bakıldığında sıcaktan dolayı kırmızı turuncu arasında bir renk görülür. Sıcak tesisat borusu düz farklı renkte görülür. Tesisat borusu takip edilir. Kaçak olduğu bölgede su yayılacağından daha kalın ve topak şeklinde farklı renkle görülür. Böylelikle kaçak noktasal olarak termal kamera ile bulunmuş olur. O bölgede küçük bir alan kırılarak tamirat yapılır.

Sunulan hizmet içerik olarak teknolojik cihazla ve uzman tesisatçılar ile uygulanabilirliği olan bir hizmettir. Cihaz olmadan usta, usta omadan cihaz tek başına etkinliği olmaz.